Atlıkarınca Altın Portakal’da

Mert Fırat ve İlksen Başarır’ın senaryosunu yazdığı, yönetmenliğini İlksen Başarır’ın üstlendiği, Mert Fırat, Nergis Öztürk, Sema Ceyrekbaşı, Zeynep Oral ve Sercan Badur’un rol aldığı “Atlıkarınca” filmi Altın Portakal’da…

Geçtiğimiz yıl yine Mert Fırat-İlksen Başarır senaryosunu yazdığı, İlksen Başarır’ın yönetmenliğini üstlediği ve katıldıkları birçok festivalden ödülle dönen  “Başka Dilde Aşk”tan sonra bu yıl da “Atlıkarınca” filmleri ile ilk kez Altın Portakal jürisi ve festival izleyicisiyle buluşacaklar. Vizyona girmeden büyük beğeni toplayan ve festivallerin en çok ses getiren filmlerinden biri olan “Başka Dilde Aşk”ın ardından yeni filmleri “Atlıkarınca” için çalışmaya başlayan ikili yine çok ses getireceklerine inandıkları bir konuyu beyazperdeye aktardı.

Çekimleri İstanbul ve Mudanya’da Kumyaka köyünde gerçekleşen filmin kısaca konusu;

Erdem, Sevil ve çocukları Edip ve Sevgi’nin küçük bir kasabada süren yaşamları, Sevil’in annesinin felç geçirmesi sonucu İstanbul’a taşınmalarıyla değişmeye başlar. Aradan geçen on yıl içinde Edip yatılı okula gitmiş ve evden uzaklaşmış, Erdem ise  hala her zaman ulaşmak istediği iyi bir yazar olma hayalinin peşindedir. Sevgi’nin ani bir şekilde değişen tavırlarını, içine kapanmasını ve mutsuzluğunu fark eden Sevil evde yaşanan bazı olayları sorgular ve kapalı kapılar ardındaki karanlık sırrı keşfeder. Erdem bir trafik kazasında yaşamını kaybeder, ölümü ailede yeni sırların ortaya çıkmasına neden olur. Küçük bir ailenin her üyesi hayatları boyunca tek başlarına taşımak zorunda kalacakları gerçeklerle baş başa kalır.

Kendilerine bile itiraf edemedikleri bu sır nedir?

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.