Beyazperde.com’un açılış partisi yapıldı


Beyazperde.com’un resmi açılış organizasyonu 19 Ekim 2011 Çarşamba günü Nişantaşı City Life sinemalarında yapıldı.  Ferhat Göçer, Ömür Gedik, Sevtap Parman, Erol Tezeren gibi ünlü isimlerin katıldığı organizasyonda Beyazperde.com’un yeni tasarımı ve özellikleri paylaşıldı. Davetliler aynı gece, Gwyneth Paltrow, Matt Damon, Kate Winslet, Jude Law ve Laurence Fishburne’un rol aldığı Salgın/Contagion filmini vizyona girmeden önce izleme fırsatı buldular.

Türkiye’nin en köklü sinema sitelerinden Beyazperde.com, yeni ara yüzünü Haziran ayında kullanıma açmıştı. Mayıs 2010’dan bu yana Fransız Allociné grubuna bağlı olarak hizmetlerine devam eden Beyazperde.com’un yeni versiyonunda, vizyondaki filmlere ait seans bilgilerine ana sayfadan ve film sayfalarından kolayca ulaşılabiliyor. Beyazperde.com’da ayrıca vizyondaki filmlere ait online bilet satışı da yapılıyor.

Beyazperde Hakkında:

1998 yılında yayın hayatına başlayan Beyazperde.com, vizyonda yer alan ve en çok beklenen filmlere dair her türlü bilgiye kolayca ulaşım sağlıyor. Filmlerin en güncel seans bilgilerine de yer veren Beyazperde.com’un tamamı, Mayıs 2010’da Fransız Allociné grubu tarafından satın alındı. Haziran 2011’de yeni tasarımını hayata geçiren Beyazperde.com’dan TV dizilerine ait en güncel bilgilere ulaşmak da mümkün.

Beyazperde.com’un Yenilenen Özellikleri:

 • Yenilenen Beyazperde.com’da HD kalitesinde ve 16/9 boyutlarında tam ekran izlenebilen video penceresi sayesinde, fragmanların dışında, filmle ilgili röportajlar ve çekim notları da kullanıcılarla buluşuyor.
 • Sitedeki tüm videolar, başka site ve bloglara da kolayca eklenebiliyor.
 • Özel dosyalar ve haberler bölümü sayesinde sinema dünyasından en güncel bilgilere erişilebiliyor.
 • Amerika ve Türkiye’den en doğru Box Office listelerine yine ana sayfadan ulaşılabiliyor.
 • Beyazperde.com, zenginleşen sinema bölümünün yanı sıra yerli ve yabancı yapımlardan oluşan oldukça geniş bir dizi arşivini de, güncellenen bütün özelliklerle birlikte bünyesine katıyor.
 • Facebook hesabı ile de üye olunabilen Beyazperde.com’da, kullanıcılar filmleri puanlayabiliyor, yorum yapabiliyor ve sosyal ağ profillerinde paylaşabiliyor.
 • Kullanıcılar, sevdikleri filmlere ait basın yorumlarına tek bir sayfadan ulaşılabiliyor.
 • RSS özelliği sayesinde en son gelişmelerden anında haber alınabiliyor.
 • Fragmanlar ve videolar podcast üzerinden izlenebiliyor.
 • Yeni Beyazperde.com’un sanatçı sayfaları sayesinde hayranı olunan oyuncuların yüksek çözünürlüklü fotoğraflarına, oynadıkları filmlere, hayran ve basın yorumlarına anında ulaşılabiliyor.
 • Filmlerde yer alan ışıkçı, ses teknisyeni, makyöz gibi görevlilerin dahi kendi sayfaları yer alıyor.
 • Beyazperde.com, yenilenen reklam formatları ile de sinema dünyası için önemli bir mecra olma özelliğini koruyor.
 • Gelişmiş interaktif reklam formatları sayesinde, filmde yer alan sahnelerin site üzerinde değişik şekillerde yer alması sağlanabiliyor.

Allociné Hakkında:

Avrupa’nın en büyük sinema ve internet girişimlerinden olan Allociné, 1993’ten bu yana Paris’teki genel merkezinden hizmet vermeye devam ediyor. 1997’de Avrupa’nın ilk sinema portalını kuran Allociné, Fransa’da allocine.fr, İngiltere’de screenrush.co.uk, Almanya’da filmstarts.de, İspanya’da sensacine.com, Kanada’da allocine.ca, Rusya’da kinoposik.ru ve Çin’de mtime.com siteleriyle tüm dünyada yayın yapıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.