Bomonti’de bir sanat sineması…

SETEM Akademi Sineması 26 Eylül’de perdelerini açıyor. Zengin bir program hedefleyen SETEM Akademi Sineması; ülke sineması haftaları, yönetmen retrospektifleri , film analizleri, sözlü tarih çalışmaları gibi etkinliklerin yapıldığı bir merkez olmayı hedefliyor.

SETEM Başkanı Mehmet Güleryüz; “Ülkemizde her yıl yüze yakın film çekiliyor. Bunların gösterime girmesi giderek zorlaşıyor. Bu sinemamızın önünde büyük bir sorun olarak duruyor. SETEM Akademi olarak salon bulmakta zorlanan sinemacılarımıza salonumuzu açacağız. Filmlerin çekilmesi kadar seyirci ile buluşması da önemlidir” dedi.

BizBabasizBuyuduk6

SETEM Akademi Sinemasında Vizyona Girecek İlk Film; Ahmet Çadırcı’nın yönetmenliğini Üstlendiği  “BİZ BABASIZ BÜYÜDÜK” Filmi

Vizyon Tarihi : 26 Eylül 2014 – 09 Ekim 2014

Seanslar         : 18.00 – 20.00

Adres              : Kazım Orbay Cad. No:3B Bomonti Park AVM 205 F Bomonti-Şişli/İSTANBUL

Tel                   : 0212 232 35 42 – 0532 509 20 12

Ücret              : Tam 6.-TL   Öğrenci 3.-TL

BBBAfiş1

Filmin Özeti

Kırgız yazar Aşım Cakıpbekov’un öykülerinden uyarlanan “Biz Babasız Büyüdük”   bir köy çocuğu Alim’in çocukluk aşkını anlatırken, geri planda savaşın insanlar üzerinde etkilerini anlatmaktadır.

Babası askerde olan Alim, utangaç ve duygusal bir çocuktur. Bir gün babası kasabaya tayin edilen Selma’nın sınıfa gelmesiyle Alim’in hayatı değişecektir.

Alim ve Selma’nın arkadaşlıklarının ilerlemesi üzerine çocuklar  “Alim, Selma’yı seviyor” diye dedikodu çıkartırlar. Çocukların yaptıkları şakalara bir türlü engel olamayan Alim,  bütün olanlardan sorumlu gördüğü Selma’yı istemeden kendinden uzaklaştırır. Eğer ondan uzaklaşırsa bu zor durumdan kurtulacağına inanmaktadır.

Alim yıllar sonra bir tatil yerinde çocukluk aşkına rastlar, ama o eski çocukluk yılları artık geride kalmıştır.

https://www.facebook.com/bizbabasizbydk?ref=ts&fref=ts

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.