Bu filmden ‘Sinyal’ alıyoruz…

SİNYAL” üç gencin yolcukları sırasında başına gelen olağanüstü olayları konu alıyor. Filmde daha çok Matrix’teki Morpheus karakteri ile tanınan Laurence Fishburne’ün oyunculuğu eleştirmenlerce çok beğeniliyor. Kendisi dünya dışı biyolojik bir varlığa maruz kalan bu üç genci incelemekle görevlendirilen doktoru canlandırıyor.

119327_gal
Filmde Nick ve Jonah MIT’de hackleme tutkusu olan iki birinci sınıf öğrencisidir. Bu iki genç Nick’in kız arkadaşını bir yıllığına okumaya gittiği yeni üniversitesine yerleşmesine yardım etmek için onu kendileri götürmeye karar verirler. Bu sırada da yol üstünde gördükleri ilgi çekici yerleri ziyaret ederler. Fakat onlarla uğraşmaktan sıkılmayan hacker onları bu araba yolculuğunda da yalnız bırakmaz.

115507_gal

Göçmen ismindeki hacker’ın yerini tespit ettiklerinde ise onu görmeye gitmekten başka şey düşünemezler. Çölün ortasında Göçmen ile yaptıkları korkunç yüzleşmeden sonra üçlü uyandıklarında kendilerini hapis bulurlar. Neden hapis olduklarını anlamakta zorluk çekerken kendilerinden çok daha önemli bir hikâyenin sadece bir bölümü olduklarını anlarlar.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.