Cennetin Düşüşü DVD formatında….

Haziran 2013’te bir parkı korumak için başlayıp tüm Türkiye’ye yayılan Gezi Direnişi, Cennetin Düşüşü’yle de belgesel film formatında izleyicisiyle buluşacak. İsmini Slavoj Zizek’in bir yazısından esinlenerek alan Cennetin Düşüşü, adalet talebini filmin odağına yerleştiriyor.

CD 2

Eylül 2013’te filmin yapımcılarından Avukat Efkan Bolaç’ın yaptığı çağrıyla direnişe dair görsel malzemeler filme katkıda bulunmak isteyen gönüllülerce biraraya getirildi. Filmin belge görüntüleri Gezi’nin kolektif ruhuna uygun bir şekilde yine kolektif bir çabanın ürünü olarak toplandı. Gezi Direnişi boyunca kaydedilen yaklaşık 100 saatlik görsel arşivden seçilerek kurgulanan Cennetin Düşüşü’nde  direnişe dair önemli tanıklıklar da yer alıyor.

CD 4

Pancard Film’in yapımcılığını üstlendiği Cennetin Düşüşü’nün yönetmeni  ise Hile Yolu ve Asi Ruh’u da yöneten Ersin Kana. Cennetin Düşüşü’nün müzikleri ise Ersin Kana’nın iki filminde de birlikte çalıştığı Murat Başaran (Mayki) imzasını taşıyor. Mayki geçtiğimiz yıl Uğur Yücel’in yönettiği Soğuk filmiyle İstanbul Film Festivali’nde En İyi Müzik Ödülü kazanmıştı. Filmin müzikleri ise Kalan Stüdyoları’nda kaydedildi.

canatalay

Cennetin Düşüşü’nün seyirciyle buluşması ise özel gösterimlerin yanısıra ağırlıklı olarak dijital platform üzerinden olacak. Film DVD olarak da izleyicisine ulaşacak.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.