Çevreci kitaplar işbaşında!


Etrafıma baktım ve yağmur yağdıramayan bulutları gördüm… Bunun adı Ağlayamayan Bulut olsun dedim… Ve böylece başladı Çevreci Kitaplar serim… Doğadaki her şeyden bir şeyler atınca sepetime on kitaplık seri çıktı ortaya… Zamanda Yolculuk yapıp geçmişe de gittik, Duman Çetesi’yle de savaştık, Renkli Penguen’le gökkuşağının altından da geçtik, Koca Devin Koca Meyveleriyle hormon sorununa da el attık… Son Kurşunkalemle kesilen ağaçlara ağladık, Dansçı Caretta ile minik kaplumbağalara yol açtık!

Ajan Bilbo ile dünyayı kurtardık, Eldiven ve Kar Tanesi ile güneşi kapattık, kar yağdırdık tekrardan. Köpük Ülkesi’yle denizleri bir güzel temizledik… Bu kitaplarla birçok yolculuğa çıktım, birçok çocuğun dünyasına girdim… Çevreyi tanımayan çevreyi sevemez diye düşünürüm. İnsanın tanıyıp bildiği şeye içi gider daha çok bilirim. O yüzden çocuklara doğayı tanıtmak lazım önce, sevdirmek… Onları çimenlere atmak, ağaçlara tırmandırmak, bir kediyle sarmaş dolaş etmek lazım… Ben çocukken gördüklerimi, yaşadıklarımı yazdım. İçine birazda ufak çığlıklar kattım. Dünyamız hepten yok olmasın diye. Bu ufak çığlığı belki ufak insanlar duyar diye…

Şimdi çevreci kitaplarım tekrar basılıyor. Yeni bir yayınevi ve çizerle. Kelime Yayınları’ndan. İlk olarak Köpük Ülkesiyle Renkli Eldivenler ve Küçük Kar Tanesi basıldı. Sırada diğerleri var. Çevre adına söylenecek ne çok şey var!

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.