Doğal Kahramanlar 3D 31 Mayıs’ta sinemalarda!

EPIC
Buz Devri ve Rio’nun yaratıcılarından kahkahalarla dolu, yepyeni bir 3D macera daha  geliyor. Fantastik bir dünyada geçen sıra dışı hikaye “EPIC 3D – DOĞAL  KAHRAMANLAR 3D” diğerlerinden çok farklı! İyilerle kötülerin son derece heyecan  dolu savaşını anlatan filmde savaşın bir tarafı doğayı ayakta tutma çabası içindeyken diğer taraf o dünyayı yok etmeye çalışmaktadır.  Genç bir kız kendini bir anda bu büyülü evrende bulur ve dünyalarını kurtarmak için  canla başla çalışan inançlı ve komik savaşçılarla dolu bir orduya katılır…

Buz Devri’ndeki Scrat karakterine sesiyle hayat veren ve Buz Devri serisinin çeşitli kısa filmlerinde yapımcı olarak yer alan Chris Wedge’in üstlendiği filmin senaryosu ise Tom J. Astle, Matt Ember, James V. Hart, William Joyce ve Daniel Shere’dan oluşan kalabalık bir ekibin elinden çıkma. Chris Wedge ve ekibinin sahibi oldukları Blue Sky  Studios animasyon tarafından kurgulanan “Epic 3D – Doğal Kahramanlar 3D”, realizmin sınırlarını zorlarken, aksiyon ve macera görüntülerindeki detaylarla  seyirciyi bir hayli doyuracağa benziyor.

080_300m_188_tc

Wedge “Blue Sky Stüdyoları’nda Doğal Kahramanlar 3D’nin çekilmesi tam isabet oldu. Artistik ve teknolojik kapasitemizin gelişimi için çok uzun zamandır çalışıyorduk, artık kurduğumuz animasyon dünyanın doğala en yakın olmasını sağlayabiliyoruz.” Tüm izleyicileri görsel entellektüel ve duygusal anlamda doyuracağımıza inanıyorum.” diyor.

Mary Katherine’in gözlerinden izleyeceğimiz Doğal Kahramanlar 3D, 17 yaşındaki zeki, duygusal ve güçlü genç kızın kendini fantastik bir serüvenin tam ortasında bulmasıyla başlıyor. Ormanda yaşayan görünmez varlıkların olduğuna kimseyi  inandıramayan babası Profesör Bomba’nın karşısında sabrını yitiren Mary Katherine herkesten uzaklaşıp çocukluğunun geçtiği evine kapanmıştır. Fakat kendini bir anda sihirli serüvenin başkenti Yaprak Adamlar’ın dünyasında bulan M.K. yeni bir bakış açısına sahip olmaya başlar. Eve dönüş yolunu bulmaya çalışan M.K. bu dünyadaki halinden çok daha inançlı olarak o dünyanın korunmasına yardım etmek zorunda kalır. Sefiller ve Momma Mia filmlerinden hatırladığımız aktris Amanda Seyfried seslendirdiği M.K.karakteri için “güçlü, istediğini yapabilecek kararlılıkta olan, babasından haber alamayan ve bir daha asla babasıyla olamayacağını düşünen duygusal  bir karakter. Fakat M.K.’in arka bahçesinde yaşadığı bu sihirli dünya yolculuğu ve orada  yaşadıkları babasıyla ilgili bir çok düşüncesini değiştirecek ve babasına olan inancını arttıracak.” diyor.

epic-movie

The Hunger Games üçlemesinden tanıdığımız Josh Hutcherson Doğal Kahramanlar’da  M.K. için çok önemli bir başka adam olan Nod’u seslendiriyor. Hovarda ve yakışıklı genç Nod, tüm kurallara karşı gelen ve bildiğini yapan bir adam. Ancak Yaprak Adamlar’la fikirleri uyuşmayınca ekipten ayrılıyor. M.K.’nın ekibe dahil olmasından sonra Nod, gerçek bir kahraman olmak için neler yapılması gerektiğini anlıyor.Hutcherson: “Nod’un babası Ronin aynı zamanda da Yaprak Adamlar’ın liderliğini üstleniyor. Babası oğlunun ekibe adapte olması için elinden gelen herşeyi yapsa da başarılı olamıyor. Sadık ve vefalı olan Ronin’in tam tersi olan oğlu Nod ona pek de benzemiyor. Nod’un korkusuz, çılgın ve usta bir pilot olması, düşmanlarıyla yaptıkları birçok savaşta başarılı olmalarını sağlıyor” diyor.

dogal-kahramanlar-3d-31-mayis-ta-sinemalarda-4522402_1397_o

Ronin karakterine sesiyle hayat veren Colin Farrel, klasik  bir İrlandalı, filmde Amerikan aksanı yapabilmek için bir hayli uğraşmış! Çekimler bittiğinde Farrel: “Film’in ismi Epic, doğası Epic hatta tecrübesi bile Epic! Filmin ismi çok doğru seçilmiş!” diyor. Ronin’in en büyük müttefiği ise Kraliçe Tara. Kraliçe Tara Beyoncé Knowles’ın sesiyle hayat buluyor. Çok güzel ve güçlü olan Tara sadece Yaprak Adamlar’ın Kraliçesi değil aynı zamanda da ormanın yaşam gücü! Tara ve Ronin’in aralarındaki flörtse çok keyifli.

Ronin’e göre Tara Kraliçe’den çok daha fazlasını ifade ediyor. Tara da tehlikeye düştüğünde Ronin’in onu her zaman kurtaracağından emin. Tüm umutlar tükendiğinde Tara tüm ihtişamıyla bir anda ortada beliriyor. Beyoncé Knowless da Colin Farrel’ın filmle ilgili yorumlarına katılıyor ve ekliyor: “DOĞAL KAHRAMANLAR; iyiyle kötünün, meleklerle şeytanların savaşını anlatan ve daha önce hiç tecrübe etmediğiniz detaylara dayanan bir film. Epic’deki her şey fazlasıyla büyük, aksiyon sahneleri, karakterler, olaylar her şey! Tara’da en çok sevdiğim şey, koruduğu insanlara inanılmaz bir örnek olması ve gençlere rol model olması” diyor.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.