Dünyanın iyilik panzehiri: Ajan Bilbo

Bir ajan düşünün bunca yıl çalışmaktan koşturmaktan bitap düşmüş ve azıcık dinlenmek istiyor… Birbiriyle sürekli didişen kedisi ve köpeğiyle… Ama taa ayaklarını uzatıp yılların yorgunluğunu çıkaracakken aksiyon kapısını çalıyor. Önce açmıyor ama sonra açmak zorunda kalıyor: Son bir görev! Dünya elden gidiyor, kötü adamlar insanlığın sonunu getirmeye çalışıyor. Bilbo böyle bir şeye asla hayır diyemezdi.

Önce siyah giyinen adalarla savaşmak için hazırlık yapmak gerekiyordu ve bunu başarabileceği tek yer Çin’in bir dağ köyündeki Kung Fu hocasının ellerinde, hünerlerinde saklıydı.

Ajan Bilbo serinin en aksiyonlu kitaplarından. Bilbo kötü adamlarla savaşmak, dünyayı kurtarmak için gereken mucizevi formülü bir an önce ajanlar merkezine ulaştırmak için eğitim alır. Sonrası kaçma kovalamaca… İyilik ve kötülüğün her zaman mücadele içinde olduğu ama her zaman iyiliğin kazanması için sarf ettiğim kitaplarımdan biri Ajan Bilbo. Kötülük dünyada yeşermesine asla izin verilmeyen bir duygu olmalı ve bunu içimizde hissederek büyümeli ve yaşamalıyız. O yüzden yorgun bir ajanın hünerli elleri ve yumuşacık kalbi bize en yakın yolu işaret ediyor: İyi insan olmak…

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.