Efsane Beşli’nin kahramanları…


Efsane Beşli, çocukluk efsanelerinin ötesinde her biri sıra dışı becerilere sahip bir grup kahramandan oluşuyor. ‘Kara’ olarak bilinen kötü ruh, inançlarımızı yok etmek için işe koyulduğunda ölümsüz Efsane Beşli üyeleri umutlarımızı ve  hayallerimizi korumak için ilk defa kaba kuvvete baş vurmak zorunda kalır.  Kara, dünyayı kuşatmak için korku ve karanlık tehditleri yayarken onu yenmek için Jack Frost’un Efsane Beşli ekibine katılması gerekmektedir.

EFSANE BEŞLİ KARAKTER AÇIKLAMALARI

 Kuzey

Kuzey’i muhtemelen Noel Baba olarak biliyorsunuz ama sizin alışkın olduğunuz tipik neşeli bir karakter değil.  Kuzey, bir kolunda  “naughty”  yani ‘yaramaz’, diğer kolunda ise “nice” yani ‘sevimli’ dövmesi olan eski bir Rus Kazak askeridir. Acımasız, talepkar ve fevridir. Kuzey, her şeyi görür ve onunla ilgili her şey fazlasıyla abartılıdır. Eğer Kuzey ortada bir sebep olduğuna inanıyorsa herhangi birinin söylediği ya da yaptığı hiçbir şey onu durduramaz.

 Paskalya Tavşanı

Paskalya Tavşanı kendi halinde bir Avustralyalıdır. Bir doğa bekçisidir. Doğanın; toprak içinde, itişip kakışan koruyucusudur. Harekete geçmek için en doğru anı bekler ve nihayet harekete geçtiğinde,  her şey anında biter. Tavşan tam anlamıyla soğukkanlıdır. Onun sinirine dokunan tek şey Kuzey’in sürekli Noel’in Paskalya’dan daha önemli olduğu konusunda ona fırça atmasıdır.

 Diş Perisi

Diş yarı insan, yarı sinek kuşudur. Güzel, zarif, mavi ve yeşil renklerde parıldayan dişi bir yaratıktır. Enerjiyle dolu ve sürekli hareket halindedir. Ayakları hiç bir zaman yere değmez. Bir çok duyguyu kanatları ve kuyruğuyla ifade eder.. Herkes diş perisinin çocukların yastıklarının altındaki dişlerini topladığını bilir ama bilmediğiniz bir şey var ki o da dişlerin en değerli çocukluk hatıralarını içinde barındırdığıdır. Diş, daha sonra bu hatıralara ihtiyacınız olma durumuna karşı bu dişleri gizli sarayında korumaktadır.

 Uyku Perisi

Uyku Perisi güzel rüyaların yaratıcısı ve getirenidir. Dilsizdir. Kafasının üzerinden büyü yaparak çıkardığı anlatıcı kum görselleri ile iletişim kurar. Tek kişilik bir Yunan korosu… Olaylara güldürü unsuru katar. Aynı zamanda karakterinde yaşlı ve bilge bir hava da bulunur. Çok önemli anlarda bir tür gizli silah olarak kullanılabilir. Efsane Beşli’nin diğer üyelerine neyin doğru neyin yanlış olduğunu gösteren odur.

  Jack Frost

Jack Frost Efsane Beşli üyelerinin çoğu gibi bir doğaüstü yaratıktır. Ama diğerlerinden farklı olarak o yalnızlığı seven, sebepsiz yere isyan eden biridir. Aynı zamanda ölümsüz, sonsuza dek genç, karizmatik ve zekidir. Büyü yardımıyla kontrol ettiği inanılmaz hava güçleri vardır. Rüzgar estirebilir, fırtına çıkartabilir, havayı soğuk yapabilir ya da kar yağdırabilir. Rüzgarı olimpik bir snowboardcu gibi kullanır.

Kara

Kara yatağınızın altında saklanan öcü ve karanlıktan korkma sebebinizdir. Krallığın kötülük göstergesi olan yeraltı sığınağında yaşamaktadır. Efsane Beşli tüm övgüleri alırken; nesillerce ailelerin çocuklarına ona inanmamalarını söylemelerine katlanmak zorunda kalmıştır. Kara tüm bunları değiştirmeye karar verir. İnsanların Efsane Beşli yerine ona inanmalarını sağlayacak bir plan hazırlar. Efsane Beşli’yi ve temsil ettiklerini sistemli olarak birer birer alacak ta ki içlerinde sadece korku kalana dek…

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.