‘En iyi 10 kısa animasyon’ aranıyor

Antalya Sinema Derneği geçtiğimiz yıl tamamladığı ‘En İyi 10 Kısa Film’ projesinin ardından, bu kez ‘En İyi 10 Animasyon Film’i saptamak üzere, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliğiyle yola çıkıyor. Projeyi Antalya Sinema Derneği Başkanı Sidar Serdar Karakaş ile Antalya Sinema Derneği Kültür ve Sanat Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Ersümer yürütecek. ‘En İyi 10 Animasyon Film’ değerlendirmesinin danışmanlığını ise yapımcıYonca Ertürk üstleniyor.

‘En İyi 10 Animasyon Film’i belirleyecek jürinin şu ana dek kesinleşen isimleri şöyle:Tabutta Rövaşata, Filler ve Çimen ve Nokta filmlerinin yönetmeni Derviş Zaim,Nar, 9 ve Ara filmlerinin yönetmeni Ümit Ünal,Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?, G.O.R.A, Organize İşler gibi filmlerin kurgucusu Mustafa Preşeva,Star Wars, Harry Potter ve Avengers gibi filmlerde animatörlük yapanArslan Elver, Kötü Kedi Şerafettin filminin yönetmenlerindenAyşe Ünal, Haset-Kayıp MasallarveSatrançfilmlerinin yönetmeni Cemal Erez,Canlandıranlar Derneği kurucusu ve yönetmen Berat İlk, reklam ve animasyon yönetmeni Arman Şernaz, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Animasyon Bölümü Başkanı Doç. Fethi Kaba, animatör Ahmet Özer, VFX süpervizörü ve Kötü Kedi Şerafettin filmi teknik yönetmeni Özgür Yılmaz, Rimolar ve Zimolar filmininyapımcısı Yonca Ertürk, Bu İşte Bir Yalnızlık Var ve Gece 11.45 gibi filmlerin senaryo yazarı-film eleştirmeni Burak Göral, Öteki Sinema sitesinin kurucusu ve sinema yazarıMurat Tolga Şen, SİYADüyesi Banu Bozdemir vegerçeküstücü filmleriyle tanınanyönetmen Tan Tolga Demirci… Önümüzdeki günlerde jüriye eklenecek başka isimler de olacak.

‘En İyi 10 Animasyon Film’ değerlendirmesi için ayrıntılı bilgiye ve başvuru koşullarına www.antalyasinemadernegi.org adresinden ulaşılabilecek. Antalya Sinema Derneği, bu yıl içerisinde Uluslararası Antalya Sinema Günleri ve Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali’ni gerçekleştirmişti.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.