“!f İlham Serisi”nde bir başyapıt: İnsan/Human!

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin 15. yaşına özel hazırladığı “ilham serisi”, Yann Arthus-Bertrand’ın son başyapıtı “İnsan/Human” ile devam ediyor. Görkemli görüntüleriyle seyirciyi kendine hayran bırakan film, Türkiye’de ilk kez gösterilecek ve 5 farklı şehirde !f’çilerle buluşacak.

18-28 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul’da, 3-6 Mart 2016 tarihlerinde ise Ankara ve İzmir’de Mars Cinema Group ortaklığında gerçekleştirilecek !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin 15. yaşına özel hazırladığı ‘!f İlham Serisi’, “İnsan/Human”la devam ediyor. Eylül ayında “Roger Waters – The Wall” belgeselini dünyayla aynı gün özel bir gösterim yaparak seyirciyle buluşturan !f İstanbul, bu ay da Yann Arthus-Bertrand’ın son başyapıtı “İnsan/Human”ın gösterimine ev sahipliği yapıyor. Türkiye’de ilk kez seyirci karşısına çıkacak olan “İnsan”, 27 Ekim’de İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Trabzon’da aynı anda gösterilecek.

60 şehir, 2000 insan!

İlk filmi “Yuva” ile büyük ilgi gören ve ödüller kazanan, 2012’de Michael Pitiot ile çektiği “Planet Ocean” ile belgesel tutkunlarını büyülemeye devam eden Fransız fotoğraf sanatçısı ve yönetmen Yann Arthus-Bertrand, bu kez yılın en heyecan verici projelerinden birisi olan “İnsan/Human” ile karşımızda. Çekimleri dünyanın 60 farklı şehrinde gerçekleşen ve 2 bin kişiyle yapılmış söyleşilerden oluşan “İnsan/Human”, “Bizi insan yapan nedir?” sorusunun peşine düşüyor ve bizi karanlık olduğu kadar umut verici insan hikâyeleriyle buluşturuyor. Savaştan ayrımcılığa, yoksulluktan homofobiye, bitmek bilmeyen insanlık sorunlarını kişisel hikâyelerle anlatmayı başaran Bertrand, bu çelişkiler üzerinden bizi empatiye davet ediyor ve sunduğu karanlık taraflarına rağmen insanlığın geleceğine dair umut dolu bir dünya seçeneğimiz olduğunu söylüyor.

unnamed (5)

Görkemli görüntüleriyle adeta bir sinema şöleni vadeden “İnsan/Human”, 27 Ekim Salı akşamı Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Trabzon’da aynı anda, ücretsiz gösterilecek. Filme davetiye kazanmak isteyenler için detaylar ise www.ifistanbul.com’da!

“!f İlham Serisi” devam edecek

  1. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 18-28 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul’da, 3-6 Mart 2016 tarihlerinde ise Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilecek. !f İstanbul’un 15. yılına özel hazırladığı ve film gösterimlerinden buluşmalara uzanan “!f İlham Serisi” ise Şubat’a dek sürecek.

 

 İnsan/Human – Yann Arthus-Bertrand

Tarih: 27 Ekim 2015, Salı

Saat: 20:00

Gösterim yerleri ve salonları:

İstanbul – Cinemaximum City’s Nişantaşı

Ankara – Cinemaximum Armada

İzmir – Cinemaximum Konak Pier

Diyarbakır – Cinemaximum Ceylan Karavil Park

Trabzon – Cinemaximum Trabzon

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.