Groupama, “Gurbet Kuşları’’ filmini restore ediyor

Groupama, 31. İstanbul Film Festivali ile beşinci kez hayata geçireceği “Türk Klasikleri Yeniden” projesi kapsamında Halit Refiğ’in unutulmaz eseri “Gurbet Kuşları”nı restore ediyor. Milli Kültür mirasımıza sahip çıkan Groupama, “Gurbet Kuşları” filmini 48 yıl aradan sonra yenileyerek izleyicisine kavuşturuyor. 

Groupama, beş yıl önce İstanbul Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle başlattığı ve Türk Sineması mirasına sahip çıktığı “Türk Klasikleri Yeniden” projesi ile Türk filmlerini restore ederek milli kültür mirasımızı korumaya devam ediyor. Beş yıldır kesintisiz hayata geçirilen proje kapsamında Mimar Sinan Üniversitesi Sinema Televizyon Merkezi işbirliğiyle orijinal negatifi yenilenen 1964 yapımı “Gurbet Kuşları” filmi, 31. İstanbul Film Festivali kapsamında izleyicilerle buluşacak.

 Halit Refiğ’in yönettiği ve oyuncuları arasında; Cüneyt Arkın, Filiz Akın, Özden Çelik, Pervin Par, Tanju Gürsu ve Sevda Ferdağ gibi Türk sinemasının usta oyuncularının bulunduğu “Gurbet Kuşları”, Türk sinemasının klasikleri arasında yer alıyor.

Groupama ile “Türk Klasikleri Yeniden” projesi 5. yılında

 Uluslararası platformda Groupama Gan Sinema Vakfı aracılığıyla dünya sinema mirasını koruma ve sinema sektörünü destekleme alanındaki çalışmalarını 25 yıldır devam ettiren Groupama; 2008 yılı itibarıyla çalışmalarını Türkiye’ye de taşıdı.

Groupama 2008 yılından beri “Türk Klasikleri Yeniden” projesi kapsamında Türk sinemasının altın filmlerini restore ederek beyazperdeyle yeniden buluşmalarını sağlamakta ve Türk Kültür mirasına desteğini sürdürmektedir. Bu kapsamda, 2008 yılında Erden Kıral’ın “Bereketli Topraklar Üzerinde” (1979) filmiyle “Türk Klasikleri Yeniden” projesine başlayan Groupama, 2009 yılında Ömer Lütfi Akad’ın “Vurun Kahpeye” (1949) filmini, 2010 yılında Atıf Yılmaz’ın “Selvi Boylum Al Yazmalım” (1978) filmini, 2011 yılında Memduh Ün’ün Üç Arkadaş filminin restorasyonunu üstlendi.

Groupama hakkında

Groupama, 110 yıldır faaliyet göstermekte olup, 17,6 milyar Euro cirosu ve 16 milyonu aşkın müşterisiyle Avrupa’nın önde gelen sigortacılık gruplarından biridir. Sigortacılıkla başladığı faaliyetlerini, bugün gayrimenkul, bankacılık ve varlık yönetimi sektörlerinde de sürdüren Groupama; Fransa, İtalya, İspanya, İngiltere,  Macaristan, Romanya, Yunanistan, Portekiz, Slovakya, Bulgaristan, Çin, Vietnam, Hong Kong ve Türkiye olmak üzere 14 ülkede faaliyet göstermektedir.

Groupama, Türkiye’deki faaliyetlerine 1991 yılında Güneş Sigorta’nın yüzde 36 hissesini alarak başladı. Daha sonra, 2006 yılında Başak Emeklilik ve Başak Sigorta’yı, 2008 yılında Güven Hayat ve Güven Sigorta’yı satın aldı. 2009 yılında Türkiye’deki tüm faaliyetlerini ‘Groupama’ ana markası altında birleştirdi. Aynı zamanda Milli Reasürans A.Ş.’nin yüzde 5,8 ile en büyük üçüncü hissedarıdır.

Groupama, 2011  yılı sonu itibarıyla 894,2  Milyon TL prim üretimi ve 610,6  Milyon TL Bireysel Emeklilik fon büyüklüğüyle elementer, hayat ve bireysel emeklilik branşları toplamında Türkiye’nin önde gelen sigortacılık gruplarından biridir. Groupama aynı zamanda, 2.016 özel acentesi ve 1.716 Tarım Kredi Kooperatifi’yle birlikte Türkiye’nin en yaygın dağıtım kanalına sahip sigortacılık grubudur. Groupama Türkiye prim üretiminde, Grubun uluslararası faaliyet gösterdiği ülkeler arasında üçüncü sırada yer almaktadır.

www.groupama.com.tr

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.