Hayal Perdesi çıktı!

Teori ile pratiği birleştiren bölümleri, derinlikli ve eleştirel film analizleri, çarpıcı söyleşileriyle Hayal Perdesi Sinema Dergisi Kasım-Aralık 2010 tarihli 19. sayısıyla www.hayalperdesi.net adresinde yayında.

Hayal Perdesi, bu sayıda “Mekândan Taşan Sorular” başlığı altında mekândan yola çıkarak bir meseleyi tartışmaya açan filmleri ele alıyor. Dosyada İz Sürücü, Dogville, Toprak Altında, Telefon Kulübesi, Guguk Kuşu, Sineklerin Tanrısı, Terminal ve Tarafsız Bölge gibi filmler özelinde yürütülen tartışmalar, sözkonusu mekânların içine aldığı ve dışında bıraktığı kavramlar üzerinden ilerliyor.

Türk Sineması Araştırmaları bölümünde sinema tarihçisi Burçak Evren’le yapılan söyleşi, alanın problematiklerini gündeme taşıyor.

Gökhan Yorgancıgil, film çekme pratiğine dair değerlendirmelerini Kamera Arkası’nda sürdürürken Kısa-ca’da son filmi Berf ile yurtiçi ve yurtdışından birçok ödülle dönen Erol Mintaş ağırlanıyor. “Neden Film Seyrediyoruz?” sorusunu ise bu sayıda şair Cahit Koytak yanıtlıyor.

Sinemayla düşünenlerin plâtformu Hayal Perdesi yine dopdolu bir sayıyla okuyucularıyla buluşuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.