Hisar Kısa film seçkisi için başvuru zamanı!

Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi’nin 2005 yılından beri sürdürdüğü ve yılın en iyi 10 kısa filmini bir DVD’de toplayan Hisar Kisa Film Seçkisi’nde kısa filminizle yer almak istiyorsanız, başvurular başladı!

Hisar Kısa Film Seçkisi 2005 yılından bu yana yıl içerisinde Türkiye’de çekilen yüzlerce kısa filmi tarıyor, başvuruları topluyor, elemelerden geciriyor ve jüri kararıyla seçilen 10 kısa filmi bir DVD’de toplayarak sinema okullarına, ulusal ve uluslararası yarışmalara, festivallere gönderiyor. Hisar Kısa Film Seçkisi kısa filmcilerin filmlerini ve kendilerini duyurmaları icin önemli bir firsat. Seçki’ye alınacak filmlerin ilk toplu gösterimi 2-17 Nisan 2011 tarihleri arasinda İstanbul Film Festivali’nde gerçeklestirilecek.

Hisar Kisa Film Seçkisi 2011’i belirleyecek ana jüride oyuncu Tülin Özen, yönetmen kardeşler Durul Taylan ve Yağmur Taylan, SİYAD Başkanı ve Sinema Eleştirmeni Murat Özer yer alıyor.

Seçkiye 2010 yılı içinde üretilmiş kısa filmler (kurmaca, belgesel ve animasyonlar) başvurabiliyor. Hisar Kısa Film Seçkisi için son başvuru tarihi 21 Ocak 2011.

Basvuru formu ve basvuru kosullari icin www.mafm.boun.edu.tr adresini ziyaret edebilir ya da 0212 287 70 76 numarali telefonu arayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.