İkili bir oyun bu!

Just Getting Started / Daha Yeni Başladık iki efsane oyuncu Tommy Lee Jones ve Morgan Freeman adına izlenecek, yazlık, eğlencelik bir tatil köyü filmi… Müşteri potansiyelini daha çok orta yaşlılar oluşturan Villa Capri her şey dahil kıvamına filmimizi de ekliyor. Zira filmin tamamı tatil köyünün içinde geçiyor. Duke Diver geçmişinde mafya avukatıdır ama işini bir kenara bırakarak Villa Capri’nin müdürlüğünü yapar. Hayatı kadınlar, köye has bulduğu eğlenceli aktivitelerle geçer. Taa ki geçmişindeki mafyatik işler tekrar kendini bulana kadar…

Banu Bozdemir

Leo ise tatil köyüne eğlenmek mi yoksa Duke’a tuzak kurmak için mi geldiği belli olmayan gizemli bir müşteri. İkisinin arasındaki atışma, gizemli ilişki, kadınlarla olan muhabbetleri ve aynı zamanda kurulan dostlukları gerçekten de keyifli… Ama senaryonun genel olarak çok parlak olmadığını söylemek mümkün. Bolca golf turnuvası, dans, flört ve atışma izliyoruz.

Yönetmen Ron Shelton Bad Boys’un senaristi Ölümüne Kadar ve Hollywood Polisleri’nin ve Beyazlar Beceremezlerin de yönetmeni. Filmlerin ortak temasına baktığımızda ‘ikili’ olma halinin ağır bastığını, kahramanların çıkar, dostluk ya da zorunluluktan bir arada olma haline girdiklerini görüyoruz. Just Getting Started de bu minvalde ele alınması gereken bir film. Film bu iki yaşlı kurtun şüpheyle başlayan ilişkilerinin geldikleri noktayı izlemek adına tercih edilebilir. Sonlara doğru macera dozu da tavan yapıyor. İkilinin arasına giren kara kedi kıvamında Suzie ise hangisinin gönlünü çalacak o da filmin sonuna kadar peşinden koşturduğu bir muamma olarak kalıyor.

Başta da dediğim gibi konusu keyifli olsa da zayıf kalan, oyuncularının etkileşimi hatrına şenlenen bir film Daha yeni Başladık. Yönetmenin yine de şaşırtıcı unsurları iyi eklemlediğini ve buradan bir merak unsuru yarattığını söylemek mümkün. Daha Yeni Başladık, ikinci bahar adına bir dostluğun, bir macera ve hayat tarzının yeni başladığına işaret ediyor. Belki de devamı gelir, bilemedim.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.