İkinci Adım Yok senaryo yarışması

Günümüzde kolayca temin edilebilen yeni ve çok tehlikeli uyuşturucu türleri gençler için ciddi bir tehdit ve tehlike oluşturmaktadır.

Madde bağımlılığına farkındalık oluşturma amacıyla, Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından Yeşilay’ın desteği ile “Kısa Film Senaryo Yarışması” düzenleniyor. Uyuşturucu ve Farkındalık konulu en iyi senaryoların seçileceği yarışmada, gençlerin ve ebeveynlerin uyuşturucunun zararları hakkında farkındalık düzeylerinin arttırılması ve uyuşturucuya karşı gençlere bir mücadele alanı oluşturması amaçlanmaktadır.

Yarışmacıların gençleri ve ebeveynleri düşünmeye sevk edecek, en fazla 3 sayfa olacak şekilde senaryoları hazırlamaları gerekmektedir. Yarışmacılar tarafından hazırlanan senaryolar en geç  8 Mayıs 2015 Cuma saat 19:00’a kadar gönderilmelidir.

Katılımcılar tarafından gönderilen senaryolar profesyonel jüri tarafından, yarışma konusuna uygun olarak, en etkili ve özgün hikayeye sahip, prodüksiyon açısından uygulanabilir özellikte 3 senaryo seçilecektir.

Değerlendirme sonuçları 15 Mayıs 2015 Cuma günü www.setemakademi.com sitesinde ilan edilecektir. Derece alanlara ayrıca telefon ve e-posta yolu ile bilgi verilecektir.

Bu kapsamda dereceye giren eser sahiplerine ;

  1. 5.000-TL
  2. 3.000-TL
  3. 1.500-TL ile ödüllendirilecektir.

Başvuru koşulları ve ayrıntılı bilgi www.setemakademi.com adresinde yer almaktadır.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.