“İnanç Odası”, “American Online Film Awards”ta

Galası 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapılan, reklam ve klip yönetmeni Serdar Gözelekli’nin ilk uzun metraj filmi “İnanç Odası”, New York’ta düzenlenen “American Online Film Awards”a davet edildi.

Burcu Biricik, Caner Toprak, Kenan Baydemir, Uğur Biçer ve Onur Uysal’ın rol aldığı film, New York seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Senaryosu ve yönetmenliğini Serdar Gözelekli’nin, yapımcılığını Cemil Çetin’in üstlendiği filmin öyküsü Hamdi Koç’a ve müzikleri Özlem Tekin’e ait. Filmde kullanılan tüm çizimler ve jenerik fontları ise Galip Tekin imzasını taşıyor.

Inanc Odasi (5)

 “İnanç Odası”, bir hücre evinde masum insanların ölümüyle sonuçlanacağını bildikleri bir canlı bomba eylemine hazırlanan dört genci ve kanlı eyleme bir kaç saat kala, içlerinden “Militan” olanın simitçiyi polis zannederek eve getirmesi ile içinden çıkılmaz karışıklıkları anlatıyor. Baskı ve işkenceye rağmen polis olduğunu kabul etmeyen simitçi kesin inançların da sorgulanmasına yol açacaktır. Yıkılan inançlara rağmen İnanç Odası ayakta kalabilecek midir?

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.