İnönü Üniversitesi’nde kısacılar kazandı!


5. İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali kapanış töreni ile son buldu. Film gösterimlerinin ve panellerin oldukça ilgi gördüğü festivalde bugün, moderatörlüğünü Fırat Sayıcı’nın yaptığı “Türkiye Sineması, Kısa Film ve Sosyal Medya” adlı panel oyuncu Begüm Kütük, SİYAD Kısa Film Kurulu Üyesi ve sinema yazarı Banu Bozdemir, Cumhuriyet Gazetesi Sinema Yazarı Alper Turgut ve beyazperde.com sinema editörü Duygu Kocabaylıoğlu tarafından gerçekleştirildi.


Sinema Müzik Söyleşisi
“Sinema Müzik İlişkisi” üzerine gerçekleştirdiği söyleşi ile seyircilerin karşısına çıkan Pilli Bebek grubunun kurucusu Cem Kısmet, önce dizi ve sinema sektöründe müziğin önemini anlattı. Daha sonra Agora filminin başlangıcından bazı sahneler seyrettiren Kısmet katılımcıların film müziği ile ilgili sorularını da yanıtladı.

Ödüller Sahiplerini Buldu
7-10 Mayıs 2012 tarihleri arasında düzenlenen festivalin jüri oylarıyla belirlenen yarışma sonuçları da paneller sonrası gerçekleştirilen ödül töreni ile açıklandı. 3 dalda ikişier birinci belirleyen jüri, kapanış konuşmasında Malatya’da ve Kısa Film Festivali’nde olmaktan da çok mutlu olduklarını belirttiler. Jüri üyeleri Selda Alkor, Begüm Kütük ve Murat Tolga Şen festival ekibine ayrı ayrı teşekkürlerini dile getirdi.

Festivalin kategorilere göre kazanan isimleri ise şu şekilde:

En İyi Kurmaca: Ali Ata Bak – Orhan İnce

En İyi Belgesel: Ben Geldim Gidiyorum – Metin Akdemir / Bir Avlu Bir Kent – Canan Altınbulak

En İyi Deneysel: Bir Kelebeğin İntihar Denemeleri – Ragıp Türk / Pessimist Cam – Eray Dinç

Kurmaca Dalı Jüri Özel: Diyare Dilşad – Dilşad Bayram, İs – Musa Ak

Belgesel Dalı Jüri Özel: Çöp – Burak Türten

Deneysel Dalı Jüri Özel: Toros Canavarı – Fırat Yavuz

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.