Kısa Filmcilere “Bir Yaratıcı Yapım Atölyesi” ve “Pitching Platformu”

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞtarafından düzenlenecek olan 16. Sinema Burada Festivali, yalnızca filmleriyle değil atölyeleriyle de çok konuşulacak. Bu yıl Hezarfen Film Galeri ve Yapımlab işbirliği içinde İzmir’de ilki  gerçekleşecek Bir Yaratıcı Yapım Atölyesi ve Pitching Platformu, kısa filmcilere projelerini geliştirmede danışmanlık fırsatı sağlayacak.

Başvurular 10 Ağustos’ta sona eriyor!

Başvuruları bugün başlayan ve 10 Ağustos‘ta sona erecek olan Bir Yaratıcı Yapım Atölyesi & Pitching Platformu‘na 10 proje seçilecek ve proje sahipleri İzmir’de gerçekleşen  16. Sinema Burada  Festivali kapsamında yapılan atölyeye katılma hakkı kazanacak. 

Zeynep Atakan‘ın moderatörlüğünde gerçekleşecek ve konuya ilgi duyan izleyicilere de açık olacak atölyenin sonunda jürinin seçeceği bir projeye Yapım Lab tarafından bir yıllık ücretsiz danışmanlık hizmeti verilirken, geri kalan dokuz  proje prodüksiyon aşamalarında Yapımlab Proje Geliştirme tarafından takibe alınacak. 10 Ağustos‘a dek sürecek başvurular sadece Türkiye’den yapımcı ve yönetmenlerin katılımına açık olacak.

Yapım sürecinin her adımında alternatif yolları keşfetmeye, farklı mecraları kullanmaya ve yapımcıların içinde yaşadıkları coğrafyanın sosyal, kültürel ve üretim odaklı açmazlarına yeni çözümler üretebilmelerine aracı olmayı amaçlayan Bir Yaratıcı Yapım Atölyesi & Pitching Platformu AtölyesiHezarfen Film Galeri ve Yapımlab işbirliğinde  3 ve 4 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek.

3 Eylül tarihinde YAapımlab danışmanları ile ön görüşmede bulunacak  olan proje sahipleri, atölye’ye katılacak ve 4 Eylül’de ise  projelerini   Pitching Platformunda sunacaklardır.

Başvuru Formunu aşağıdaki adresten indirip doldurduktan sonra  sinemaburada@izmirfair.com.tr adresine gönderin.

http://ief.izfas.com.tr/User_Files/editor/file/Pitching%20Ato%CC%88lyesi%20Bas%CC%A7vuru%20Formu.pdf

 Pitching Platformu şartnamesi için:

http://ief.izfas.com.tr/sinema-burada-festivali-pitching-platformu

 Bir Yaratıcı Yapım Atölyesi & Pitching Platformu
Son Başvuru Tarihi: 
10 Ağustos 2016, Çarşamba
Proje sahipleri ile ön görüşme ve Atölye Tarihi: 3 Eylül 2016, Cumartesi

Pitching tarihi:  4 Eylül 2016, Pazar

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.