Körfez Ekim’de Hamburg yolcusu!

İtalyan basınının zeki, sofistike ve önemli bir politik film sözleriyle övgüde bulunduğu KÖRFEZ, Eylül ayında Adana’da yapacağı Türkiye prömiyerinin ardından Ekim’de 25. Hamburg Film Festivali‘nde gösterilecek. Festivalin​ Almanya – Avrupa ortak yapımı filmlerin yer aldığı bölümünde gösterilecek KÖRFEZ bu kapsamda Avrupa Ortak Yapım Ödülü (Hamburg Producers Award for European Co-productions) için de değerlendirilecek.

TÜRKİYE PRÖMİYERİ ADANA’DA ​

K​ÖRFEZ, Türkiyeli sinemaseverlerle ilk kez Adana’da bululaşacak. 24. Uluslararası Adana Film Festivali Ulusal Yarışma​’da yer alan filmin gösterimine film ekibi ve başroldeki Ulaş Tuna Astepe ile ​filmin oyuncularından​ Ahmet Melih Yılmaz, ​Müfit Kayacan ve Cem Zeynel Kılıç katılacaklar.

YENİ TEASER YAYINDA

Yakında Başka Sinema dağıtımıyla vizyona girecek KÖRFEZ’den üçüncü teaser yayında​! Şehri yaşanamaz hale getiren bir çevre felaketi üzerinden güncel politikalara ve sınıflar arası çatışmalara incelikli ve mizahi bir tarzla bakan filmin bir yandan festival yolculuğu da devam ediyor.

30’lu yaşlarında, yeni boşanmış Selim, ailesinin yanına İzmir’e döner. Selim, eski hayatının izleriyle karşılaşırken, körfezde gerçekleşen bir kaza şehirdeki hayatı derinden sarsar. Selim, yıllar sonra geri döndüğü İzmir’de yeni bir dünyayı keşfe dalar.

KÖRFEZ İstanbul’dan ‘geri dönüş’ün hikâyesini İzmir’in sokaklarında Selim’le beraber anlatıyor. Alsancak’tan Karşıyaka’ya, Göztepe’den Çiğli’ye, Bayraklı’dan Kadifekale’ye kadar İzmir’i sokak sokak arşınlayan filmin ana karakteri Selim’i Karadayı, Analar ve Anneler ve Rüya dizilerinden tanıdığımız Ulaş Tuna Astepe canlandırıyor. KÖRFEZ’in oyuncu kadrosunda ayrıca Ahmet Melih Yılmaz, Serpil Gül, Müfit Kayacan, Cem Zeynel Kılıç, Damla Ardal, Merve Dizdar isimler​i ​yer alıyor.

KÖRFEZ, Mimar Sinan ve Sorbonne üniversitelerinde sinema eğitimi alan ve uluslararası festivallerde gösterilen Unutma Beni İstanbul ve Sesime Gel gibi filmlerde yapımcılık yapmış olan Emre Yeksan’ın yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı film. KÖRFEZ’in senaryosunda yönetmen Yeksan’la birlikte, kendi kuşağının en önemli yazarlarından Ahmet Büke’nin de imzası var. Yeksan’ın, istos film yapımcılığında, geliştirme aşamasındaki yeni projesi YUVA ise Biennale College – Cinema 2017/18 programına seçilen 12 projeden biri oldu.

KÖRFEZ’in yapımcısı Anna Maria Aslanoğlu’nun önceki projesi Ziya Demirel’in kısa filmi Salı (2015), Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarıştı. EAVE 2016 yapımcılarından Aslanoğlu, istos film bünyesinde KÖRFEZ’le birlikte üç uzun metraj filmin daha yapımcılığını yürütüyor. (Cem Öztüfekçi’nin Boş Zamanlar; Nazlı E. Durlu’nun Zuhal ve Ziya Demirel’in Ela ve Hilmi ismindeki uzun metrajları proje geliştirme aşamasındalar.) EAVE yapımcılarından C. Aslı Filiz (Bir Film), Almanya’dan Dirk Engelhardt (Kundschafter Films) ve Yunanistan’dan Maria Drandaki (Homemade Films) ortak yapımcılar olarak projede yer alıyorlar.

KÖRFEZ, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Berlin Film Festivali’nin World Cinema Fund, İsviçre’den Visions Sud Est ve Yunanistan Film Merkezi’nin yapım destekleriyle ve BluTV’nin katkılarıyla gerçekleşti. Bugüne kadar ise, İstanbul Film Festivali Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme ve Ortak Yapım Platformu, Saraybosna Film Festivali CineLink Film Geliştirme ve Ortak Yapım Marketi, EKRAN Varşova’daki Wajda Studio Film Okulu Film Geliştirme Atölyesi, Les Arcs Film Festivali Yapım Aşaması filmleri arasında yer almaya hak kazandı.

​Yeni ​Teaser: https://youtu.be/co952yYOjDQ

İndirmek için: https://vimeo.com/234575088

Facebook/KorfezFilm/

Twitter/KorfezFilm

Instagram/korfezfilm/

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.