Kurtuluş Son Durak kadınları şiddete karşı!


Yeni yıl ile birlikte Türk sinemasına kadınlar damgasını vuracak. Her türlü şiddete karşı harekete geçen altı kadının provokatif , fantastik hikayesi. Senaryosunu Barış Pirhasan’ın yazdığı, yönetmenliğini Yusuf Pirhasan’ın üstlendiği “Kurtuluş Son Durak” filminin afişi ile sinemalarda bu hafta gösterime girecek fragmanı hazır! 

Belçim Bilgin ile birlikte birbirinden  ünlü 5 kadının rol aldığı KURTULUŞ SON DURAK “pembe fularları” ile 6 Ocak’ta seyirciyle buluşacak.

Belçim Bilgin, geçen sezonun iddialı filmi “Aşk Tesadüfleri Sever”den sonra bu sezon da “Kurtuluş Son Durak”taki “Eylem” karakteriyle çok konuşulacak. Nikaha 2 hafta kala nişanlısı tarafından terkedilen Psikolog Eylem, taşındığı mahalledeki ‘Saadet Apartmanı’nda herşeyi değiştirecek! Ve tüm kadınların kendilerini sorgulamalarına neden olacak!

Demet Akbağ da, Barış Pirhasan’ın hikayesinde “Vartanuş” karakteriyle seyirciyle buluşacak. Demet Akbağ, “Kurtuluş’lu Vartanuş”u kamera önüne taşırken, Ermeni aksanı için ders aldı. Akbağ, geçen iki sezona damgasını vuran Eyvah Eyvah’lardaki Firuzan karakteriyle çok konuşulmuştu. Oyuncu bu filmdeki performansıyla da büyük beğeni toplayacak.

Geçen yıl Nadihe tiplemesiyle Okan Bayülgen’in programında dikkatleri üzerine çeken Nihal Yalçın “KURTULUŞ SON DURAK”ta,  “Goncagül” isimli bir şarkıcıyı canlandırıyor. “Goncagül” evlenme vaadiyle arafta bırakılan ,umudunu yitirmeyen ve sabırla bekleyen kadınlara çok şey anlatacak!

 Asuman Dabak, filmde KURTULUŞ SON DURAK’taki kadınların buluşma noktası olan kuaför dükkanında, kuaför Füsun olarak yer alıyor. Eylem’in gelişiyle onun da hayatı değişiyor.

KURTULUŞ SON DURAK’ta ikinci kocasından her gece şiddet gören Gülnur karakteriyle Ayten Soykök ve hepsinin hayatını değiştirecek bir değişimi başlatan kızı Tülay’ı oynayan Damla Sönmez de filmin diğer yıldızları.

Tam olarak bir kadın filmi olan ve 6 kadının hikayesini anlatan KURTULUŞ SON DURAK, birbirinden ünlü erkekleri de çok şaşırtan karakterlerle beyazperdeye taşıdı. Yavuz Bingöl, Ahmet Mümtaz Taylan ve Mete Horozoğlu filmin kadın kahramanlarının hayatlarına ummadıkları anlarda dahil olan, çok farklı karakterler olarak beyazerperde de olacaklar.

Filmin bir diğer oyuncusu ise pembe fular!  Kadınların aşklarının, öfkelerinin, sevinç ve zaferlerinin en büyük simgesi ve destekçisi pembe fularları!

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.