Kutsal sopa kadınlara geçerse?

Adem ile Havva’dan bu yana uğruna kavgalar edilen, destanlara, edebiyatın unutulmaz yapıtlarına konu olan, sinemada her türlüsü işlenen kadın-erkek ve aralarındaki iktidar savaşı, filmin ana temasını oluşturuyor. Bu savaş bazen komik, bazen traji-komik, bazen de trajik sonuçlar doğuruyor,  Kukuriku: Kadın Krallığı bunların hepsini içeriyor.

Bolu’nun Göynük ilçesinde çekilecek olan filmin yönetmeni Serkan Ok. Filmde Levent Ülgen, Didem Erol, Ali Düşenkalkar, Serap Aksoy, Ayşen Gruda ve Melike Öcalan gibi oyuncular rol alıyor. Çekimleri Ağustos’ta bitecek filmin gösterim tarihi ocak 2011 olarak belirlenmiş. Maliyeti de 2 milyon 225 bin TL .

Film için etrafta ve sette yapılanlara göz atarsak;
Film için kurulan set 45 bin metrekarelik bir alanı kapsıyor. 35 bin metrekare alan peyzaj çalışması ile yeşillendirildi yada çiçeklendirildi.

7 adet Yel değirmeni inşa edildi. 5 adedi elden geçirilip filme hazır hale getirilirken 2 adedi temelde inşa edildi.

Yeldeğirmenleri içi ev olarak kullanılacağından dokuya uygun dekore edildi

3 tır dolusu kereste kullanıldı.

Çevre köylerden 40 işçi 25 gün boyunca kusursuz bir set inşa etmek için çalıştılar.

Kasaba dışındaki göl kenarına 1 iskele, 1 kadınlar kahvesi, 1 ahır, kümesler, verandalar ve panayır alanı inşa edildi. Panayır alanında lunepark,alışveriş standları, gösteri çadırları, kıl çadırlar, yeme içme mekanları inşa edildi.

Çevre düzenlemesi için 317 fidan yada ağaç dikildi.

Bütün bu alan çekimler sonrası Göynük Belediyesi tarafından turistik amaçlı işletmek için kullanılabilecek. Yeldeğirmenlerinde hafta sonları konaklanabilecek veya eğitim amaçlı workshshoplar için kiralanabilecek.

Film İçin;

200 metre kumaş alındı 90 adet köylüler , 40 asıl oyuncular için toplam 130 kostüm dikildi.

Film için özel şarkılar bestelendi. Danslar için kareograf eşliğinde özgün figürler oluşturuldu.

Film boyunca çalışacak 120 figüran belirlendi.

Özel eğitilmiş 4 at, Şile yakınlarındaki bir çiftlikten kiralandı. Atlar için özel yapılan ahırda kendi seyisleri ile film boyunca çekimlerde kullanılmak üzere kalacak.

Akıntılı nehirdeki sahne için özel sal inşa edilecek ve nehir çekimleri için dalgıçlar eşliğinde özel güvenlik önlemleri alınacak.

Set boyunca özel bir ambulans ve sağlık ekibi bekliyor olacak.

Çalışılan koşullar orman arazisi olduğundan yangına tedbir olsun diye sürekli itfaiye bekliyor olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.