Mar 6 Nisan’da vizyonda!

Kültür Bakanlığı, Selçuk Üniversitesi ve Konya Şeker’in katkılarıyla çekilen, Caner Erzincan’ın yönettiği Volga Sorgu, Begüm Kütük, Yılmaz Şerif, Raşit Saraç, Mahmut Gökgöz  ve Güray Kip’in oynadığı Mar, 6 Nisan’da Özen Film dağıtımıyla vizyona giriyor.

2. Uluslar arası Malatya Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü, SİYAD En İyi Film Ödülü ve En İyi  Erkek oyuncu (Volga Sorgu) ödülü kazanan Mar 1-11 Mart tarihleri arasında Nünberg’de düzenlenecek olan 17. Türkiye / Almanya Film Festivali’nde ve 23. Münih Türk Filmleri’nde seyirciyle buluşacak. Mar Ayrıca 23. Uluslararası Ankara Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj yarışma bölümünde yer alıyor. Mar yurt içi ve yurt dışı festival yolculuklarına devam edecek. Mar 6 Nisan’da Özen Film dağıtımıyla gösterime girecek.

Konusu: Taşrada yaşayan öksüz iki kardeş ve eli kolu bağlı bir babanın hayata tutunma çabasını ele alıyor. Güven; yağan yağmurla aşkının ilk tohumlarını yüreğine eker. Yılmaz; güneş kızgınlığı kadar aşkın ilk dokunuşları bedeninde derinden hisseder. Hacı Halil ise yüreğindeki ve bedenindeki eksik parçalarla son bir yola çıkmak ister.

Üçü de yalnız ve bu ıssızlığı kapatacak bir sevgi-kadın arayışı içinde. Ama o kadınlara ulaşmak, coğrafyanın engebeli arazisi kadar zor ve meşakkatli, sosyal ve kültürel olarak da bir o kadar imkansız gibidir.  Küçük bir yerde, küçük düşler görmeye çalışan bu insanlar için hayat her an hırçınlaşabilir.

Filmle ilgili görüş, bilgi ve röportaj talepleriniz için bana ulaşabilirsiniz… 

1 yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.