Neşeli ve Çevreci Haftasonları Şişli’de

Şişlili Çocuklar Parkta Kitap Okumanın Keyfini Yaşıyor, Dünya Çevre Günü Etkinlikleri her Cumartesi Şişli’de kutlanıyor. 

İlk Etkinlik 6 Haziran’da

 Göreve geldiği günden bu yana çevre projeleri ile Şişli’yi bir adım öne taşıyan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Şişlili çocukları kitap okuma şenliğine davet ediyor.

 İstanbul’un Geleceği Çocukların Elinde

Yazar Banu Bozdemir, 6 Haziran Cumartesi günü 16.00′da Halide Edip Adıvar Parkı’nda çocuklara çevre sevgisi ve duyarlılığını kitaplarıyla anlatacak. Şişli Belediyesi’nin “Dünya Çevre Günü” etkinlikleri kapsamında her Cumartesi Şişlili çocuklar için organize ettiği etkinlik sırasıyla; Halil Rıfat Paşa, Nejat Uygur ve Antikacılar Parkı’nda yapılacak. “Renkli Eldivenler ve Küçük Kar Tanesi”, “Köpük Ülkesi”, “Duman Çetesi” gibi çocuk kitaplarının yazarı Banu Bozdemir, Haziran ayı boyunca her Cumartesi Şişlili çocuklar ile bir araya gelip, İstanbul’daki kentsel dönüşüm ve etkileri, Hes’lerin doğaya verdiği zararlar, tarım alanlarının azalması ve küresel ısınma gibi konularda açıklayıcı bilgiler sunacak.

Parkta Kitap Okumanın Zevki Bir Başka!

“Dünya Çevre Günü” buluşmalarının ilki; 6 Haziran Cumartesi günü Şişli’deki Halide Edip Adıvar Parkı’nda gerçekleşecek. Yazar Banu Bozdemir, Şişli’de çocuklarla biraya gelerek çocuklar ile hayvan, doğa ve bitki sevgisi üzerine sohbet edecek. Şişli Belediyesi’nin organize edeceği etkinlikte pet şişe getiren her çocuğa Banu Bozdemir’in çocuk kitapları hediye edilecek. Çocuklar parkta, doğa ile iç içe kitap okumanın keyfini yaşayacaklar.

Etkinlik tarihleri:

6 Haziran 2015:  Halide Edip Adıvar Parkı

13 Haziran 2015:  Halil Rıfat Paşa Parkı

20 Haziran 2015:  Nejat Uygur Parkı

27 Haziran 2015:  Antikacılar Parkı

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.