Nokia’dan uluslararası kısa film yarışması


Nokia dünyanın en iyi kısa filmini arıyor! 10 bin dolar ödüllü “Nokia Shorts 2011” kısa film yarışmasında dereceye giren eserler, Edinburgh Uluslararası Film Festivali’nde gösterilecek.

Nokia, online video paylaşım sitesi Vimeo işbirliğiyle, “Nokia Shorts 2011” adı altında bir uluslararası kısa film yarışması düzenliyor. Yarışmaya katılacak genç film yönetmenleri, Nokia N8 akıllı telefonu kullanarak kısa film çekecek ve 10 bin dolar kazanma şansı yakalayacaklar.

Yarışmaya katılmak isteyen yönetmenlerin, 17 Nisan’a kadar kısa film fikirlerini www.vimeo.com/nokia adresine göndermeleri gerekiyor. Jüri heyetinin inceleyeceği bu fikirlerden 8 tanesi yarı finallere katılmak üzere kısa listeye alınacak. Fikirlerin yaratıcılarına 5 bin dolarlık yapım bütçesi ve filmlerini çekebilmeleri için iki Nokia N8 akıllı telefon hediye edilecek. Kazanan film, Haziran ayında Edinburgh Uluslararası Film Festivali’nde gösterilecek.

Nokia N8, HD kalitesinde video kaydı ve film montajı yapabiliyor. Telefonun önünde ve arkasında  yer alan, orijinal ortamı en etkili şekliyle yansıtmayı sağlayan ve Dolby Digital Plus 5.1 çevresel ses düzeni yaratan mikrofonuyla, Nokia N8, film yönetmenleri için ideal bir akıllı telefon.

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.