Öğrenci İşi Kısacık Film Festivali

KafePi Group tarafından bu yıl 2. si düzenlenecek Öğrenci İşi Kısacık Film Festivali 28–29–30 Mart 2011 tarihlerinde; İstanbul Bilgi, Galatasaray, Yıldız Teknik, Marmara, Bahçeşehir, Koç,  Ege Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi sinema kulüpleri veya öğrencilerinin katkılarıyla gerçekleşiyor. Son başvuru tarihi 10 Mart 2011 .

Festivalin amacı ise şöyle sıralanıyor:

  • Türkiye’de kısa filmin önemini pekiştirmek,
  • Sinemasever gençleri bu alana teşvik etmek,
  • Kısa filme ilgi duyan çeşitli üniversitelerden öğrenciler için ortak bir buluşma noktası yaratmak,
  • Kendilerini kısa filmle ifade eden ve bu alanda kendini geliştirmek isteyenlere geniş bir platform sunarak festival sonunda verilecek ödüllerle onları desteklemektir.

‘Hayatın ve Sinemanın İçindeki Klişeler’ festivalin etkinlikler teması olarak belirlenmiştir. Klişe kötü müdür değil midir? Tartışmasından ziyade  ‘Bildiğinizden Şaşın!’çağrısında bulunarak alternatif ve var olanın dışına çıkmayı tüm festival katılımcılarına öneriyor. Festival temasına ilişkin çeşitli renkli etkinlikler ve söyleşiler yaparak festival katılımcılarının beğenisine sunulması planlanıyor. Tüm gösterimler ve etkinlikler ücretsizdir. Pera Müzesi ve Digital Film Academy kurumsal desteklerini sunduğu festivalin program ve gösterim yerleri daha sonra duyurulacaktır

Festivalde yarışan filmlere 1.2.3’lük ödülleri verilecektir. Ayrıca izleyici oylarıyla kazanan filme bu yılda yine ‘İzleyici Ödülü’ verilecektir.

Festival  jüri üyeleri;

Cem Başeskioğlu ( Senarist, yönetmen)

Bülent Doruker ( Digital film academy direktörü)

Banu Bozdemir ( Cinedergi, siyad üyesi sinema yazarı)

Saadet Işıl Aksoy ( Oyuncu)

Saygın Soysal (Oyuncu)

Şenay Aydemir ( Radikal gazetesi sinema yazarı)

Tan Tolga Demirci( Yönetmen)

Dereceye giren filmler Bronx Pi Sahne’de gerçekleştirilecek olan kapanış partisi ve ödül töreninde ödülleri verilerek duyurulacak.

2 yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.