Paramount Pictures 100. yıl logosu


Yeni Logo, ilk kez 23 Aralık’ta vizyona girecek olan “Mission: Impossible Ghost Protocol” filmi ile birlikte görülecek.

Gösteri dünyasındaki 100. yılını kutlayan Paramount Pictures, yeni şirket logosunu kullanmaya başlıyor. Yeni logo ilk kez Tom Cruise’un başrol oynadığı “MISSION: IMPOSSIBLE GHOST PROTOCOL” filminde görülecek. Film, Türkiye’de 23 Aralık Cuma günü seçkin sinemalarda ve IMAX’te gösterime girecek.

Stüdyonun, Wasatch dağ sırasından kayalık, karla kaplı bir tepeyi simgeleyen ilk logosu 1916 yılında yaratıldı. 100. Yıldönümü logosu ise Devastudios, Inc. tarafından yapıldı.

Paramount, logoyu şirketin 100. yıldönümü olan 2012 yılı boyunca kullanacak. 2013’ün başında, 100. yıldönümüyle ilgili ifade logodan kaldırılacak ama tasarımın geri kalanı kullanılmaya devam edecek.

Paramount Pictures Corporation Hakkında

Viacom’un (NASDAQ: VIA, VIAB) bir birimi olan film yapımcısı ve dağıtıcısı Paramount Pictures Corporation (PPC), seçkin ve saygın film, televizyon ve dijital eğlence markalarıyla önde gelen bir içerik şirketidir. Paramount film sektöründe, içlerinde Paramount Pictures, Paramount Animation, Paramount Vantage, Paramount Classics, Insurge Pictures, MTV Films ve Nickelodeon Movies’in de olduğu çok güçlü markaları idare etmektedir. Ayrıca PPC işletmeleri arasında, Paramount Famous Productions, Paramount Home Media Distribution, Paramount Pictures International, Paramount Licensing Inc. ve Paramount Studio Group bulunmaktadır.

 Paramount Pictures’ın 100. Yıldönümü Hakkında

Hollywood merkezli tek büyük stüdyo olan Paramount Pictures, 2012 yılında şov dünyasındaki 100. yıldönümünü kutluyor. Paramount’un ana kurucuları Adolph Zukor, Jesse L. Lasky ve Cecil B. DeMille, stüdyonun ilk uzun metrajlı filmi Queen Elizabeth’i yaptığında yıl 1912’ydi. Mükemmellikle geçen bir yüzyıl boyunca Paramount, sinemanın standartlarını belirledi ve halen de dünya genelindeki izleyicilere en yüksek seviyede eğlence sunmaya devam ediyor.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.