PuCCa günlük serisi sinemaya uyarlanıyor!


Türkiye’nin en fenomen sosyal medya ünlülerinden PuCCa’nın,bloglarından sonra OKUYANUS yayınevi tarafından piyasaya çıkarılan ilk kitabı “Küçük Aptal’ın Büyük Dünyası”  ile serinin ikinci kitabı “Ve Geri Kalan Her Şey” yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Kısa zamanda gördüğü yoğun ilgi sayesinde çok sayıda yapımcının ilgisini çeken ve kitapların sinema filmi olarak beyaz perdeye aktarılması konusunda yoğun talep alan seri; MEDYAVİZYON, OKUYANUS yayın evi ve PuCCa ile yapılan anlaşma sonucunda sinema severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Serinin ilki olan PuCCa GÜNLÜK: KÜÇÜK APTALIN BÜYÜK DÜNYASI kitabından yola çıkılarak ilk filmin senaryo çalışmaları ve oyuncu arayışları başladı.

Küçük Aptal’ın Büyük Dünyası, PuCCa’nın gerçek hayatından ve başına gelmiş olaylardan yola çıkarak kadın erkek ilişkilerini kadın gözünden samimi, doğal, cüretkâr ve komik bir dille anlatıyor. PuCCa, birçok kadının kendinden çok fazla benzerlikler bulduğu,bir yandan kadınların aklına gelip te söyleyemediği şeyleri söyleyen, yapmaya cesaret etmek isteyip te edemediği çılgınlıkları yapan, fakat aynı zamanda da erkeklere kadınları daha iyi tanıyabilmeleri için çok önemli sırlar veren bir kahraman.

Ayrıldığı sevgilisini rezil etmek amacıyla yazmaya başladığı blog yazılarıyla geniş bir okuyucu kitlesi yakalayan PuCCa’nın bugün sadece Twitter’da yaklaşık 300.000 takipçisi var.

Yapım ve dağıtımı MEDYAVİZYON tarafından gerçekleştirilecek olan proje, 2012 yılı yaz aylarında çekilerek 2013 Sömestr’de izleyici ile buluşacak.

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.