Şemsiye Akademisi: Cilt1- Kıyamet Senfonisi

Her şey Dünya genelinde gerçekleşen sıra dışı bir olay ile başlar. Daha önce hiçbir gebelik belirtisi göstermeyen kadınlar , ardı ardına 43 çocuk dünyaya getirirler. Milyoner mucit Reginald Hargreeves ise bu çocuklardan 7 tanesini evlat edinir. Kendisine bunun nedeni sorulduğunda ise sadece ‘ Dünyayı Kurtarmak İçin ‘ der.

Hargreeves , sıra dışı güçleri olan bu çocukları eğitmek için Şemsiye Akademisini kurar. Bu akademi çocuklar için içlerindeki güçleri keşfetmeyi sağlayacak bir aile olacaktır ; fakat bu aile çok da kalıcı olmayacaktır.

Yirmi yılın yarattığı bir yol ayrılığından sonra üvey babalarının ölümü üzerine tekrar bir araya gelirler. Çoktan kendi hayatlarını kurmuş grup üyeleri, bu toplanmanın ardından hem dünyayı yok etmek isteyen kötü güçlerle hem de kendi aralarındaki yirmi yılın silemediği gerginliklerle amansız bir savaşa girmek zorunda kalacaklardır.

Şemsiye Akademisi piyasaya çıktığı sene , Eisner ödülleri başta olmak üzere, En İyi Grafik Roman, En İyi Hikaye, En İyi Renklendirme, En İyi Kapak Tasarımı gibi pek çok dalda ödüller kazanmıştır. New York Times Best Selling ve Amazon.com Tarafından 2008’in En İyi Çizgi Romanı Seçilmiştir.

Eserin Adı : Şemsiye Akademisi Cilt 1 : Kıyamet Senfonisi
Eserin Orijinal Adı : The Umbrella Academy Volume 1 : Apocalypse Suite
Sayfa Sayısı : 184
Materyal : 135 Gr Parlak Kuşe İç Sayfalar : 300 Gr Parlak Kuşe Kapak : Amerikan İplik Cilt
Yazan : Gerard Way
Çizen : Gabriel Ba
Çevirmen : Sina Şehim
Editör : Bora Öngürer
Yayına Hazırlayan : Berk Şentürk
Yayın Sorumlusu : İlker Sözdinler
Yayın Yönetmeni : Ertan Ergil

2 yorum

  1. Banu hanım siz okuyabildiniz mi ? Beğendiniz mi ?

    Gerard Way araştırınca googleda my chemical romance diye bir rock grubunun solisti olduğunu öğrendim. Sizce nasıl yazmış ?

    İyi Günler

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.