Sesime Gel”, 64. Berlin Film Festivali’nin ‘Generation Bölümü’nde

Yönetmen ve senarist Hüseyin Karabey’in ikinci uzun metraj filmi “Were Denge Min – Sesime Gel”, 6 – 16 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 64. Uluslararası Berlin Film Festivali’nin ‘Generation Bölümü’nde yer alacak.  Festivali’in ana yarışma bölümünden sonra en çok seyirci çeken prestijli bölümlerinden biri olan Generation’da, ‘Uluslararası Jüri’ tarafından verilen  ‘Büyük Ödül – Grand Prix’ için yarışacak.

64. Uluslararası Berlin Film Festivali’nde, Dünya Prömiyerini gerçekleşitirecek, senaryosu yönetmen Hüseyin Karabey ve Abidin Parıltı’ya ait olan “Were Denge Min – Sesime Gel” filminin görüntü yönetmenliğini Anne Misselvitz, ses tasarımının Gregor Arnold üstleniyor. Kurgusu Baptiste Gacoin tarafından gerçekleştirilen filmin özgün müzikleri ise Serhat Bostancı, Ali Tekbaş ve A. İmran Erin’ne ait.

Türkiye’nin doğusundaki Van’ın Gevaş ilçesine bağlı dağ köylerinde çekimleri gerçekleştirilen filmin başrollerini daha önce hiç kamera deneyimi olmayan Feride Gezer (63) ve Melek Ülger (9) paylaşıyor. Türkiye’den yapım desteği bulamayan, Almanya ve Fransa’da da gösterime girecek olan, Fransa – Almanya ortak yapımı  “Were Denge Min-Sesime Gel” filminin  yapımcılığını Hüseyin Karabey ve Emre Yeksan üstleniyor.

WERE DENGE MİN – SESİME GEL

Türkiye’nin doğusundaki karlı bir dağ köyünde yaşayan yaşlı bir kadın Berfe ve onun kız torunu Jiyan kendilerini büyük bir sıkıntının ortasında bulurlar. Kadının oğlu, diğerinin de babası ve evin tek erkeği olan Temo köydeki diğer erkeklerle birlikte silah sakladıkları iddiasıyla jandarma tarafından gözaltına alınmıştır. Aileleri sakladıkları iddia edilen silahları getirip teslim etmedikçe tutuklananlar serbest bırakılmayacaktır. Ama Berfe ve Jiyan’ın esas sıkıntısı şudur ki bu iki masum kadının ne ellerinde vardır ne de bildikleri bir yerden silah edinebilirler. Bütün umutsuzluğa rağmen bu iki bahtsız kadın bir silah bulup sevdikleri Temo’yu kurtarmak için yollara düşerler. 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.