Şeytan-ı Racim geliyor…

image001 (2) Yaşanmış bir hikayeden yola çıkarılarak birebir olayların aktarılacağı  “ŞEYTAN-I RACİM” çarpıcı ve bir o kadar gerçekci sahneleriyle Türk korku film türünde bir ilk olmaya hazırlanıyor.

Gerçek Cin ve İfrit çağırma seansları ve inanılmaz ritüel sahnelerini bir araya getirecek olan “ŞEYTANI-I RACİM’ Arkın Aktaç’ın yönetmenliğinde  19 Nisan’da sinemalarda izleyicilerle bulaşacak. Senaryo Murat Toktamışoğlu’na ait.

İstanbul’da Üniversitede okuyan iki ev arkadaşı Emrah ve Salih’in hayatları Salih’in Havas ilmine duyduğu merakla sonsuza kadar değişir.

Cin’ler âleminin ürkütücü varlıklarını kendi emri altına alarak isteklerini gerçekleştirmeleri için kullanmak isteyen Salih ve hiçbir şeyin farkında olmayan ev arkadaşı Emrah kendini bir anda bu korkunç döngünün içinde bulurlar.  Emrah’ın hiç huzuru kalmamıştır. Her gece şiddetini daha da artıran kâbuslar ve ürkütücü olaylar zinciri başlar.

Salih öteki âlemin kapılarını açmış ve her şey kontrolden çıkmıştır. Kurtulmak istedikçe daha da derine batmaktadırlar. Emrah, okulunu bırakır ve ailesinin yanına İzmit’e döner. Babası ve ailesi her geçen gün daha da batağa saplanan Emrah’a yardım etmeye çalışırlar. Ancak neyle karşı karşıya olduklarını kimse bilmemektedir. Yardım için son çare Bakırcı Mehmet diye bilinen bu konularda ilim sahibi olan yaşlı bakırcı ustasıdır. Bakırcı Mehmet, Emrah ve Salih’i içine düştükleri bu kara dünyadan kurtarmak için tüm ilmini kullanacaktır. Ancak her şeyin bir sınırı vardır. Karşılarındaki güç kimsenin bir gün karşı karşıya gelebileceğini düşünmediği bir varlıktır. Hak katından kovulmuş olan Şeytan-ı Racim yani İblis’in intikam almak için eline bir fırsat geçmiştir.

İLK KEZ;

Gerçek Cin çağırma ritüellerinin gösterildiği film…

Gerçek Havas bilgileri ve Hüddam bilgilerinin, gerçek el yazması ve işçiliği olan tarihi kitap ve tılsımların, mühürlerin kullanıldığı film…

Gerçek yaşanmış hikayeden yola çıkarak bire bir olayların aktarıldığı film…

Detaylı ve ürkütücü çarpılma sahnelerinin yer aldığı film…

 

 

 

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.