Sihirbaz /The Illusionist 29 Ekim’de vizyonda…Oscar adayı Belleville’de Randevu filminin yazar ve yönetmeni Sylvian Chomet’nin yolu Fransa’nın efsanevi komedyeni Jacques Tati ile keşisiyor.  Uzun yıllar önce Jacques Tati’nin kızı Sophie’ye yazdığı mektubundan uyarlanan Sihirbaz, eski gösterişli günlerini kaybetmiş yaşlı bir sahne göstericisiyle, hayatı yeni tanımaya başlayan genç bir kızın hikayesi.

Dünya prömieri Berlin Film Festivali’nde yapılan Sihirbaz 29 Ekim’de gösterime girecek. Konusuna gelince; Ülke ülke, şehir şehir dolaşarak gösterisini yapabileceği bir sahne arayan yaşlı sihirbaz gittiği ülkenin birinde genç bir kızla karşılaşır. Genç bir kadın olma yolunda henüz yeni adımlar atan Alice, yaşlı sihirbazın yaptıklarının gerçek olduğunu düşünür. Yaşlı sihirbazın genç kız için bir baba şefkati ile yaptıkları Alice’in ona olan sevgisini arttırır ve yaşlı adamın peşinden yollara düşer. Yolları kesişen iki kişinin kader yolculuğunu hiçbir şey engelleyemeyecektir.

Belleville’de Randevu’nun ardından, ince çizgiler ile yaratılan dokunaklı görsellikteki Sihirbaz ile Sylvian Chomet’nin yeniden Oscar’a aday olması bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.