Sinemacılar Atıf Yılmaz büyük ödülü için yarışacak

Forum Mersin tarafından Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz’ıanmak amacıyla düzenlenen Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması başvuruları başladı.

2-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali kapsamında birçok usta yönetmen, yapımcı, senarist, sinema eleştirmeni ve akademisyen; atölyeler, gösterimler ve söyleşiler düzenleyerek sinema dünyasındaki son gelişmeleri aktararak bilgi paylaşımında bulunacak.

Filmler 3 kategoride yarışacak

Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması tema sınırlaması olmaksızın “Kurmaca”, “Belgesel” ve “Canlandırma/Animasyon” türünde eserlere açık olacak.

Amatör ve profesyonel olarak sinema ile ilgilenen herkese açık olan yarışmaya katılmak isteyenlerin 7 Nisan Cuma günü saat 18.00’e kadar www.atifyilmazkisafilm.comadresinden başvuru yapmaları gerekiyor.

Ödül töreni 5 Mayıs’ta

Filmler, 8-16 Nisantarihleri arasında Oyuncu Deniz Türkali, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sinema ve Televizyon Anabilim Dalı Öğretim Elemanı Prof. Dr. Zaur Mukarram, Anadolu Üniversitesi GüzelSanatlar FakültesiÇizgi Film (Animasyon) Anasanat Dalı ÖğretimElemanı Tahir Kutluay Aksoy, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Y. Gürhan Topçu ve Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Yrd. Doç. Dr. Hakan Erkılıç’tan oluşan Ön Seçiciler Kurulu değerlendirmesinden geçmek için mücadele edecek. Kurmaca dalında eserlerini yarıştıracak olan katılımcılar; yazar/senaryo yazarı Gürsel Korat, görüntü yönetmeni Zekeriya Kurtuluş, sinema yazarı Gülenay Altınay’ın yer aldığı jüride yarışacak. Belgesel dalındaki eserleri; yönetmen/yapımcı Rüya Arzu Köksal, yönetmen Aysim Türken, yönetmen İmreAzem değerlendirecek. Animasyon kategorisinde yönetmen/yapımcı Berat İlk, Anadolu Üniversitesi GüzelSanatlar Fakültesi Çizgi Film (Animasyon) Anasanat Dalı Öğretim Elemanı Yrd. Doç.Sabahat Çalışkan, yönetmen/yapımcı Mustafa Yazgülü’nün jüri üyeliğinde yarışacak.

5 Mayıs akşamı Forum Mersin AVM Atıf Yılmaz Meydanı’nda düzenlenecek olan gala gecesinde ise Kurmaca, Belgesel ve Canlandırma/Animasyon Kategorilerinde birinci olan eser sahipleri 7 bin TL’nin sahibi olacak.

Ayrıca finale kalan filmler arasında yapılacak elemede; Forum Mersin Kurmaca Jüri Özel Ödülüolan 3 bin TL, Belgesel Jüri Özel Ödülüolan 3 bin TL ve Animasyon Jüri Özel Ödülüolan 3 bin TL’nin sahibi olacak.

Forum Mersin, Mersin Üniversitesi ve Daraba Film Medya Event işbirliği ile düzenlenen yarışmanın Düzenleme Kurulu Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Y. Gürhan Topçu, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hakan Erkılıç, Forum Mersin AVM Pazarlama Yöneticisi Laden Aşçıoğlu Çelikcan ve Daraba Ajans Başkanı Cezmi Yılmaz’dan oluşuyor.

6. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali hakkında ayrıntılı bilgiye, şartname ve başvuru formuna www.atifyilmazkisafilm.com adresinden ulaşılabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.