TurkishFilmChannel (TFC) filmleri iTunes Türkiye’de


TurkishFilmChannel kataloğundaki filmler yeni yayına başlayan iTunes Türkiye’de seyredilebilecek. İstanbul 11 Aralık 2012 – Bir dijital dağıtım şirketi olan TurkishFilmChannel, ödüllü Türk filmlerinden  oluşan kataloğundaki filmlerin bir kısmını geçtiğimiz günlerde açılan iTunes Türkiye’de yayına soktuğunu  duyurdu.
 

iTunes Türkiye’de yayınlanmaya başlayan filmler Türkiye’nin heryerindeki sinemaseverler tarafından kolayca seyredilebilecek. Sinemaseverler online olarak filmleri kirayalabilecek, isterlerse satın da alabilecekler. TFC, iTunes’un Türk Sineması bölümündeki filmlerin çoğunun dağıtıcısı konumunda. TFC yönetici ortağı İlker Cengiz konuya ilişkin olarak şunları söyledi: “iTunes ile beraber çalışarak filmlerimizi Türkiye’de yayınlamaya başlamış olmak bizi çok mutlu etti. Bir dijital  dağıtım şirketi olarak bir taraftan kataloğumuzu büyütürken bir taraftan da filmlerimizi diğer ülkelerdeki iTunes Store’larda yayına çıkaracağız. ”

Bugüne kadar TurkishFilmChannel toplam 22 filmini iTunes Türkiye’de yayına çıkardı. Önümüzdeki haftalarda bu sayı daha da artacak. Festivallerde ödüller kazanmış, kimileri Türk sinemasının klasikleri arasına girmiş, kimileri henüz 2012’de vizyona çıkmış olan bu filmler ve belgeseller iTunes Türkiye’de seyredilebiliyor. TFC’nin dağıtımını yaptığı Yılmaz Güney filmlerinden oluşan özel bir kolleksiyon da iTunes Türkiye’de yer alıyor.

iTunes Türkiye’deki filmler iPhone, iPad, Apple TV, Mac ve PC gibi platformlarda SD ve HD kalitesinde seyredilebiliyor. 2.99TL’den başlayan fiyatlarla kiralanabilirken, 7.99TL’den başlayan fiyatlarla satın da alınabiliyor.

Ünlü yönetmen ve sanatçı Kutluğ Ataman’ın konu hakkındaki görüşleri şöyle; ”TurkishFilmChannel’ı online dağıtıcı olarak seçmemin sebebi işlerini profesyonelce yapmaları ve Türk sinemasına dair tutkuları. Filmlerimin iTunes’da yayınlanmasını sağladılar, ben de gelişmeleri heyecanla takip ediyorum.’

TFC 30’dan fazla yönetmen ve yapım firmasıyla filmlerinin dağıtımı için çalışıyor ve bir taraftan kataloğunu büyütürken bir taraftan da filmlerin yayını için dünyanın bir çok yerindeki yayıncılarla temas halinde. TFC kataloğunda hali hazırda 80’den fazla film ve belgesel var.

Web:        http://turkishfilmchannel.com

Twitter:    www.twitter.com/turkishfilmch

Facebook:   www.facebook.com/turkishfilmchannel

TFC Blog: http://turkishfilmchannel.com/blogEk: iTunes Türkiye’deki TFC Filmleri


Klasik filmler:

Sürü / The Herd

Arkadaş / Friend

Umut / Hope

Seyyithan / Seyyit Han

Aç Kurtlar / The Hungry Wolves

Düşman / The Enemy

Endişe /  Anxiety

Zavallılar / The Poor (yakında)


Güncel filmler:

Geriye Kalan / What Remains

Janjan / Janjan

Press / Press

Aya Seyahat / Journey to the Moon

Mavi Pansiyon / Blue pension

Anadolu’nun Kayıp Şarkıları / Lost songs of Anatolia

Uzak Ihtimal / Wrong rosary

Gitmek / My Marlon and Brando

Kader / Destiny

Oyun / The Play

Canavarlar Sofrası / Monster´s dinner

2 Genç Kız / 2 girls

11’e 10 kala / 10 to 11(yakında)

Sinyora Enrica (yakında)

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.