Uluslararası 2.El Film Festivali bu kez ritm diyor…


“Elemiyoruz, Ellemiyoruz” sloganıyla yola çıkan ve daha önce en az bir film festivalinden elenmiş filmlerin katılabildiği, “Uluslararası 2.El Film Festivali” yoluna tüm hızıyla devam ediyor. Festival
20- 24 Şubat 2013 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek.
 
Festival Bu Sene Tüm Ritmiyle İzleyici Karşısına Çıkacak!

2007 yılında kurulan Uluslararası Ankamall 2.El Film Festivali, altı yıldır ön elemede elenen filmlere ev sahipliği yapıyor. Daha önce herhangi bir film festivalden elenip  bir kenara atılan 1.500’e yakın film altı yıl boyunca festival gösterimlerinde yerini aldı ve almaya devam ediyor. Önceki senelerde sadece kısa metraj filmleri kapsayan festival iki yıldır hem kısa hem de uzun metraj filmlerin gösterimini gerçekleştiriyor. Geçen yıl futbol konseptiyle düzenlenen ve büyük ilgi gören festival bu yıl Ritim Konseptiyle festival izleyicisiyle buluşacak. Festivalde gösterime girecek olan filmler ise 7 nota üzerinden kategorilendirilecek. Festivalde her sene olduğu gibi film gösterimlerinin yanı sıra ritim konseptine uygun olarak konser, atölye gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Başvurular 22 Eylül’de Başlıyor!

20- 24 Şubat 2013 tarihlerinde yine ödülsüz ve jürisiz olarak düzenlenecek olan festival; teknik yeterliliği sağlamak koşuluyla gönderilen tüm filmlerin beyaz perdede gösterimini sağlayacak. Festivale film gönderim tarihleri ise 22 Eylül 2012’de başlayıp 22 Ocak 2013 tarihinde son bulacak. Film başvuruları festivalin web sitesinden online yapılabilecek. Festivalde ritim temalı filmlerin yanı sıra temasına bakılmaksızın herhangi bir festivalden elenmiş kısa ve uzun metraj filmlere yer verilecek.

 

www.ikincielfestivali.org

www.facebook.com/filmfestivali

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.