Ümit Ünal’dan ‘Sinema Dili Atölyesi’


Ümit Ünal’ın gerçekleştireceği, 12 hafta süren “Sinema Dili Atölyesi”, 9 Nisan 2012, Pazartesi günü; seminerleriyle, sinemaya güç vermeyi amaçlayan başarılı yapımcı Zeynep Özbatur Atakan’ın kurduğu YAPIMLAB’da başlıyor!

 “Teyzem”, “Hayallerim, Aşkım ve Sen” gibi filmlerin senaryo yazarı; “9”, “Anlat İstanbul”, “Ara”, “Gölgesizler”, “Ses” ve “Nar” gibi filmlerin ise yazar ve yönetmeni Ümit Ünal, deneyimlerini YAPIMLAB bünyesinde gerçekleştireceği “Sinema Dili” atölyesinde paylaşıyor. “Aklımda çok güzel senaryo olacak bir hikaye var ama neresinden başlasam bilemiyorum.” diyenlere yol göstermeyi amaçlayan atölyede Ünal; sinemada geçirdiği 26 yılın deneyimlerinin yanı sıra, klasik filmlerden örnek sahneler ve kuramsal bilgiler paylaşacak. Atölye boyunca her katılımcının en az bir kısa film yazıp çekmesini hedefleyen pratik bir çalışma da yapılacak.

9 Nisan 2012, Pazartesi günü başlayacak “Sinema Dili” atölyesi, 12 hafta boyunca her Pazartesi akşamı 19:00-21:00 saatleri arasında YAPIMLAB’da gerçekleştirilecek.

 Bilgi için: www.yapimlab.blogspot.com

 Adres: YAPIMLAB – Başkurt Sokak 19/3  Cihangir-İstanbul

Kayıt için: 0 212 252 45 56 / Ayşegül Yeşim

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.