Van’da sinemayla toplumsal yüzleşme!

Bajar Kültür Sanat Danışmanlığı’nın düzenleyeceği 4. Uluslararası Van Gölü Film Festivali / İnci Kefali Sinema Ödülleri bu yıl 01 – 07 Eylül 2015 tarihlerinde ’’Kültürel Miras : 100’leşme’’temasıyla, sinemayla toplumsal yüzleşmeyi gerçekleştirmeyi amaçlıyor. 

4 yıldır devam eden ve sürdürülebilir bir etkinlik olan Uluslararası Van Gölü Film Festivali her geçen yıl gelişerek ve yenilenerek yoluna devam etmekte, her yıl birçok sanatçıyı konuk etmekle beraber, halkın sanatçılarla buluşmasını, film gösterimlerine ve diğer etkinliklere katılmasını sağlamaktadır. Festival, sinemaya katkısı ve halkı sinemayla/sinemacıyla buluşturması yanında Van’ın ve Van Gölü’nün tanıtımına da vesile olmaktadır…

Gerçekleşebilmesi için kuruluşların destek verdiği festival, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü başta olmak üzere Van’daki yerel yönetimlerin ve kurumların desteği ve çözüm ortaklıklarıyla birlikte düzenlenecektir. .

“SİNEMANIN GÜCÜ TOPLUMUN YANINDA …!”

Bu yıl Festival Ana Konsepti, ”Kültürel Miras : 100’leşme” olarak belirlendi. Festivalin ilk yola çıkışından itibaren sosyal / sosyolojik konuları ele aldığı ve bu sene de kültürel mirasa tekrar bakmak ve kardeşliği pekiştirmek  için tema ”Kültürel Miras : 100’leşme” olarak belirlendi…

4. Uluslararası Van Gölü Film Festivali İnci Kefali (Darekh) Sinema Ödülleri Başvuruları Başladı …                      

  1. Uluslararası Van Gölü Film Festivali İnci Kefali (Darekh) Sinema Ödülleri başvuru tarihleri 20 Temmuz – 15 Ağustos 2015 tarihleri arasında Sinema Filmi ve Belgesel Film Dalında Başvuruları kabul edilecektir.

Başvurular www.vangolufilmfest.org sitesinden indirilen Başvuru Formu ile Yönetmelik’e göre yapılacaktır. Yönetmelik’e göre hazırlanan gerekli evraklar (hem elektronik ortamda hem çıktı olarak) ve film kayıtları Festival Başvuru Ofisimiz MTA FİLM  Kuloğlu Mahallesi Turnacıbaşı Sokak No:40 / D1  Beyoğlu İstanbul adresimize son başvuru tarihine kadar gönderilebilir.

Festivalimizin film yarışması olan ”İnci Kefali (Darekh)Sinema Ödülleri ” Değerli Ön Jüri Üyelerimiz tarafından finalistleri seçildikten sonra Değerli Jüri Başkanlarımız ve Jüri Üyelerimiz tarafından Ödül hak sahipleri belirlenecek ve 05 Eylül 2015 Gecesi Ödül törenimizde takdim edilecektir.

“4.İNCİ KEFALİ (DAREKH) SİNEMA ÖDÜLLERİ’’ kapsamında;

“En İyi Sinema Filmi ” dalında,

“En İyi Sinema Filmi”,  “En İyi Yönetmen”,  “En İyi Erkek Oyuncu”,

“En İyi Kadın Oyuncu”,  “En İyi Senaryo”,  “En İyi Görüntü Yönetmeni”,

“En İyi Sanat Yönetmeni”,  “En iyi Film Müziği” ve ”Jüri Özel Ödülü” dallarında plaket verilmesinden oluşmaktadır.

“En İyi Belgesel Film” dalında

“En İyi Belgesel Film”,  “En İyi Belgesel Film Yönetmeni”, ,

“En İyi Belgesel Görüntü Yönetmeni”, ”Jüri Özel Ödülü” dallarında plaket verilmesinden oluşmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.