Ya Madenler Olmasaydı?

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’ndan Tanıtım atağı. Vakıf, madenciliğin önemini anlatmak ve madenlerimize sahip çıkmak için ülke çapında tanıtım atağına geçti.
” Madenler ve madencilik modern yaşamın vazgeçilmezi ve hatta olmazsa olmazıdır”  anafikrinden yola çıkan Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, düzenleyeceği Kısa Film Yarışması’yla “Ya Madenler Olmasaydı?” Sorusunu soracak.
MADENLER, HAVA, SU VE ATEŞ KADAR ÖNEMLİ!
“Çağdaş Yaşamda, madenler sadece iletişim, ulaşım, eğitim ve toplumsal düzenin sağlanmasında değil; insanoğlunun en temel yaşamsal ihtiyacı olan sağlıklı beslenme, barınma ve üreme de bile hava , su ve ateş kadar gereklidir” diyen  Vakıf,  yetkilileri “Ya Madenler Olmasaydı?” Konulu bir Kısa Film Yarışması düzenlenliyor.
AMATÖR SİNEMACILAR KAMERA BAŞINA!
Yaşamımızda bu denli vazgeçilmez olan maden ve sürdürülebilir madenciliğin öneminin bugüne kadar yeterince anlatılmamış olduğu gerçeğinden hareket eden Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, düzenleyeceği Kısa Film Yarışması için İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi ile işbirliği yapacak…
Kısa Film Yarışmasına geniş bir katılım beklediklerini belirten Vakıf yetkilileri bütün amatör sinemacıları kamera başına davet etti…

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.