Yeni yılda ‘Artistik’ bir kapak!


Sanal dünyanın en kapsamlı sinema dergisi Cinedergi 45 sayısıyla yayında! Cinedergi bu sayısında yine bu ay öne çıkan konulara el atıyor, dosya ve röportajlarıyla öne çıkıyor!

 İşte bu ayın öne çıkan başlıkları… Bu Son Olsun’un yönetmeni Orçun Benli, Sümela’nın Şifresi: Temel’den Alper Kul, Yangın Var kadrosundan Şerif Sezer, Osman Sonant ile Nesrin Cavadzade ve Nar filminden İrem Altuğ!

Cinedergi yazarlarının bu yılın en iyi filmlerini dair seçimleri ve fikirleri de bu sayının konuları arasında!

Nevşehir Üniversitesi’nde yapılan Altın Koza Kısa Film Seçkisi ve bir festivalin ilk adımlarına dair izlenim, ayrılık filmleri ve doğanın insana dair psikolojik etkileri bu sayının dosya konuları!

Oyuncu Liam Neeson ve Kirsten Dunst bu sayının portre konukları… Sinemanın özünü yakalayan Filmin Özü, Türk sinemasının nabzını tutan Sindrella, oyuncuları rolleriyle yorumlayan Rolleriyle Yaşayanlar, DVD’ye adanmış ayrıntılı bir DVD köşesi,  kült filmlere bakan Sinema KÜLTürü, belgesel sinemaya uzanan Zamanın Ruhu, kısa filme eğilen Uzun Filmin Kısası”…

Eleştiri, vizyon, pek yakında, albümler, kitaplar, festivaller… Hepsi ücretsiz sinema dergisi Cinedergi’nin yeni sayısında.

www.cinedergi.com

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.